Google скасовує обіцянку не використовувати ШІ у військовій зброї
Google скасовує обіцянку не використовувати ШІ у військовій зброї

Google скасовує обіцянку не використовувати ШІ у військовій зброї

Google скасувала зобов’язання утримуватися від використання ШІ в потенційно шкідливих цілях, таких як зброя та спостереження, про що пише CNBC. У попередній версії принципів компанії в галузі штучного інтелекту говорилося, що компанія не займатиметься «зброєю чи іншими технологіями, основною метою чи реалізацією яких є заподіяння, чи пряме сприяння заподіянню шкоди людям», а також «технологіями, які збирають чи використовують інформацію для спостереження, порушуючи міжнародно визнані норми». Ці цілі більше не відображаються на веб-сайті «Принципи ШІ».

«Йде глобальна конкуренція за лідерство в галузі ШІ в умовах дедалі складнішого геополітичного ландшафту, — йдеться у повідомленні у блозі, написаному у вівторок спільно з Демісом Хасабісом, генеральним директором Google DeepMind. — Ми вважаємо, що демократії мають лідирувати у розробці ШІ, керуючись такими основними цінностями, як свобода, рівність та повага до прав людини».

Оновлені принципи компанії відображають наміри Google пропонувати свої технології та послуги ШІ більшій кількості користувачів та клієнтів, включаючи уряди. Зміна також відповідає риториці лідерів Кремнієвої долини, що посилюється, про гонку ШІ між США і Китаєм, де переможець отримує все. Технічний директор Palantir Шьям Санкар заявив у понеділок, що «це будуть загальнонаціональні зусилля, які вийдуть далеко за межі Міністерства оборони, щоб ми як нація перемогли».

У попередній версії принципів ШІ компанії говорилося, що Google «враховуватиме широкий спектр соціальних та економічних факторів». У нових принципах ШІ говориться, що Google «діятиме там, де ми вважаємо, що загальні ймовірні вигоди суттєво перевищують прогнозовані ризики та недоліки». Компанія Google заявила, що «залишатиметься відповідно до загальноприйнятих принципів міжнародного права та прав людини — завжди оцінюватиме конкретну роботу, ретельно оцінюючи, чи переваги переважують потенційні ризики».

Читайте також -  Apple близька до вибору постачальника гнучкого дисплея

Google встановила свої принципи ШІ у 2018 році після відмови продовжити державний контракт під назвою Project Maven, який допомагав уряду аналізувати та інтерпретувати відео з дронів із використанням штучного інтелекту. Перед розірванням угоди кілька тисяч співробітників підписали петицію проти контракту, а десятки звільнилися на знак протесту проти Google. Компанія також вийшла з торгів за хмарний контракт Пентагону на суму $10 мільярдів частково тому, що компанія «не могла бути впевнена», що він відповідатиме принципам ШІ компанії, про що вона заявила на той час.

Источник материала
loader
loader