«Claster4Defence»: Україна об’єднує зусилля для розвитку військових інновацій
«Claster4Defence»: Україна об’єднує зусилля для розвитку військових інновацій

«Claster4Defence»: Україна об’єднує зусилля для розвитку військових інновацій

Збройні Сили України активно працюють над впровадженням інноваційних технологій у війську. Важливим кроком у цьому напрямку став захід «Claster4Defence», що відбувся на базі Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.

Про це інформує Генеральний штаб ЗС України.

Цей захід був спрямований на налагодження співпраці між українськими військовими та виробниками товарів подвійного призначення. Участь у ньому взяли представники української армії, влади, бізнесу, міжнародних організацій від ЄС та НАТО, а також безпосередньо виробники товарів подвійного призначення в галузі роботизації, автоматизації, IT та інших ключових напрямів.

Ініціатива «Claster4Defence» є українським кластерним альянсом, який налічує 40 кластерів, серед яких понад 10 мають безпосередній стосунок до виробництва технологій подвійного призначення. Він об’єднує як великі, так і малі підприємства, які можуть вільно обмінюватися досвідом та надавати підтримку в нарощуванні виробничих спроможностей, заміщувати імпорт складних компонентів з третіх країн та надавати можливості доступу до нових ринків.

Координатор програм Офісу оборонних інновацій Європейського Союзу в Україні Мартін Йоесаар висловив підтримку та готовність до співпраці зі Збройними Силами України. Офіс зосереджений на визначенні необхідних напрямків для допомоги українським військовим у сфері інновацій.

Заступник Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Андрій Лебеденко подякував західним партнерам та вітчизняним виробникам за ефективну співпрацю в розробці та виготовленні новітніх зразків озброєння та наголосив на необхідності нарощування спільних спроможностей у цьому напрямі.

Він поділився успішним досвідом використання вже ефективно працюючих проєктів всередині української армії, таких як «Армія+», «Залізний полігон», «MedEvac» та «На зв’язку». Ці програми допомагають зменшити кількість бюрократичних процесів всередині армії та забезпечують українським військовослужбовцям і партнерам сучасний, зручний і прозорий доступ для отримання необхідних послуг.

Цей захід став важливим кроком на шляху розвитку військових інновацій в Україні та зміцнення обороноздатності країни.

Источник материала
loader
loader