Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що його відомство не бере участі в жодних переговорах щодо того, аби Канада приєдналася до США як 51-й штат. Про це він заявив у інтерв’ю Fox News.
Рубіо наголосив, що наразі США зосереджені на іншому пріоритеті – це запровадження нових тарифів, позаяк президент Дональд Трамп вважає, що торгівля з Канадою несправедлива.
«Очевидно, це вплине на наші стосунки з ними. Але ми, як і раніше, залишаємося сусідами й завжди будемо сусідами», – заявив Рубіо.
Раніше ми писали, щоКанада запроваджує 25% мита на імпорт широкого переліку американських товарів у відповідь на аналогічні дії Сполучених Штатів Америки. Про це заявив премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на пресконференції в Оттаві.
Також відомо, що президент Дональд Трамп заявив, щопризупинить на один місяць дію нового 25% мита на товари, що ввозяться до США з Мексики. Про це повідомила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум. Оголошення про паузу з'явилося через два дні після того, як Трамп запровадив мита на товари з Мексики, Канади та Китаю.
Також Трамп у своїй соцмережі Truth Social написав, що без американських субсидій Канада перестане існувати як життєздатна країна, тому вона повинна стати «улюбленим 51-м штатом». За його словами, США платять сотні мільярдів доларів для субсидування Канади, але для цього немає жодних причин.