Правозахисниця Олена Бєлячкова - гість програми «Нація непереможних»
Правозахисниця Олена Бєлячкова - гість програми «Нація непереможних»

Правозахисниця Олена Бєлячкова - гість програми «Нація непереможних»

Україна повинна втілити всі наявні механізми, які можуть зберегти життя українців у російському полоні.

Таку думку висловила координаторка груп родин військовополонених та зниклих безвісти Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова у черговому випуску проєкту Укрінформу «Нація непереможних», який вийде 4 лютого о 19:00. 

«Навіть коли досягаються якісь результати – це не гарантія того, що країна-ворог це рішення виконає. Але нашій організації вдалося адвокатувати запуск московського механізму, коли бралися свідчення по цивільних особах, які Росія вчиняла відносно них злочини на території України. І це лягло в основу звітів», – сказала правозахисниця.

Бєлячкова зазначила, що попри всі труднощі не зупиняється і разом з колегами продовжує працювати задля встановлення справедливості, притягнення до відповідальності за воєнні злочини, які вчиняє РФ.

«Ми маємо справу з жорстоким ворогом, і ті злочини, які Росія вчиняє в колоніях та у СІЗО, де утримує військовополонених, і на цьому ми постійно акцентуємо увагу. Бо з кожної практично репатріації тіл загиблих повертаються ті військовополонені, які загинули, на жаль, в полоні. Тобто вони або не витримали катувань, тортур, умов, або їм не була надана належним чином своєчасна медична допомога. Наша задача – змусити знайти ті механізми, які хоча б збережуть життя і частково здоров'я. Тому, тут не стоїмо на місці, але ці кроки, вони дуже важкі і поступові», – наголосила правозахисниця.

Бєлячкова також розповіла, як, працюючи в команді МІПЛ, допомагає і підтримує родини військовополонених і зниклих безвісти. «Єднання важливе, бо, як говорять родини, одну людину чують непогано, а якщо багато голосів, – то їх будуть чути краще. Навіть, якщо брати по юридичних моментах, то офіційне звернення від громадської організації, яку зареєструвала спільнота родин, розглядається більш серйозно, відповідально і надається офіційна відповідь, йде більша комунікація з органами і структурами. Це можливість родин реалізовувати напрацьовані адвокаційні заходи як на національному рівні, так і на міжнародному, щоб Європа, світ взагалі знали, розуміли, що відбувається», – наголосила правозахисниця.

Вона навела офіційну статистику з Єдиного реєстру осіб зниклих безвісті за особливих обставин. «На сьогоднішній день – це понад 70 тисяч. Але тут відсутні ті, по кому заяви не подані через те, що у військового чи цивільного відсутні родичі, немає кому подати заяву, або вони проживають на тимчасово окупованій території», – зауважила правозахисниця.

Більше про боротьбу за права зниклих безвісти і полонених українців, блокування Росією українських напрацювань, питання до роботи Міжнародного комітету Червоного Хреста, ціну волонтерства і не тільки можна дізнатися з чергової програми «Нація непереможних», яка вийде сьогодні на Ютуб-каналі Укрінформу. 

Організація «Медійна ініціатива за права людини» була заснована у вересні 2016 року. Відразу після створення основною діяльністю МІПЛ були журналістські розслідування порушень прав людини з подальшим адвокаційним супроводом справ. Наразі МІПЛ поєднує моніторинг і документування порушень прав людини у зв’язку зі збройною агресією РФ, висвітлення, розслідування окремих епізодів, аналіз зібраних даних та адвокаційні активності.

Як повідомлялося, проєкт Укрінформу «Нація непереможних» розповідає про силу духу та незламність українського народу, що передаються через призму реальних історій життя та діяльності кожного героя програми.

Источник материала
loader
loader