Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Чехії.
«Іван Пулюй без перебільшення, видатний вчений, напрацювання якого були знаними й оцінені в Європі. Він наочно продемонстрував, що українці можуть робити великі відкриття у сфері точних наук. Водночас, працюючи в наукових осередках поза своєю батьківщиною, залишався українським патріотом та працював на благо української справи. Вірив у майбутнє незалежної України, прагнув, щоб його нащадки теж зростали українськими патріотами», – йдеться в дописі.
У диппредставництві зауважили, що саме під час роботи в Празі вчений провів фундаментальні дослідження щодо природи та властивостей Х-променів, які з часом почали іменуватися рентгенівськими.
Іван Павлович Пулюй (2 лютого 1845, містечко Гримайлів, нині селище, Чортківський район – 31 січня 1918, Прага) – український австро-угорський фізик та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч. Встановив фундаментальні властивості й природу катодних і Х-променів.
Професор і ректор Німецької вищої технічної школи в Празі, державний радник з електротехніки Богемського королівства і Моравське маркграфство. Один з перших дійсних членів Наукового товариства імені Шевченка (з 1899 р.), почесний член Віденського електротехнічного товариства.
Нагадаємо, у Відні 2 лютого у 180-ту річницю від дня народження видатного вченого, фізика та винахідника Івана Пулюя відбулася церемонія покладання квітів до його меморіальної дошки.
Фото: Velvyslanectví Ukrajiny v České republice / Фейсбук