Про це поінформував Департамент стратегічних розслідувань НПУ, передає Укрінформ.
«За результатами антикорупційної роботи тижня оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі підрозділи Національної поліції зібрали докази стосовно 11 осіб, що стало основою для повідомлення їм підозр. Серед них - посадовці органів місцевого самоврядування, навчальних та медичних закладів, працівники ТЦКта СП, а також їхні спільники з Хмельницької, Донецької, Волинської, Черкаської, Полтавської, Харківської, Запорізької та Одеської областей», - поінформували у пресслужбі.
Зазначається, що вартість оновлення даних та військово-облікових документів із можливістю відстрочки на один рік сягала 3000 доларів. За інформацією НПУ, відтермінувати призов можна було і шляхом зарахування осіб до навчальної установи (ціна питання становила від 500 доларів).
«За лікування у стаціонарі, підготовку та видачу необхідної медичної документації про наявність якогось захворювання ділки брали від 40 000 до 110 000 гривень. Сума неправомірної вигоди залежала від обсягу роботи та зони відповідальності. Також за 1500 доларів могли допомогти пришвидшити процес призначення людині, яка має на це усі причини, групи інвалідності», - заявили у поліції.
Окремо правоохоронці з’ясували, що службовці органів місцевого самоврядування вимагали винагороду за безперешкодне отримання дозвільної документації чи то на встановлення об'єкта торгівлі на певній точці, чи то на права керування спецтехнікою.
Усім причетним до корупційних схем особам слідчі оголосили про підозру.
Їхні дії залежно від ролі та участі кваліфіковані за низкою статей ККУ, а саме: ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб); ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом); ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинене у складі організованої групи); ч. 1 та 3 ст. 368 (вимагання та одержання службовою особою неправомірної вигоди); ч. 4 ст. 354, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (підкуп працівника підприємства, установи чи організації); ч. 1 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї); ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) ККУ.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Максимальне покарання, яке може загрожувати фігурантам за інкримінованими статтями, передбачає до десяти років з позбавленням права обіймати певні пости чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками СБУ та прокуратур.
Як повідомлялося, 21 січня у НПУ поінформували, що правоохоронці з початку року викрили 35 корупційних схем.
Фото: Нацполіція