Сайт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) припинив роботу в суботу, 1 лютого.
Як пише CNN, сайт USAID припинив роботу без пояснень на тлі масових відпусток, звільнень і зупинки програм через заморожування президентом Дональдом Трампом фінансування іноземної допомоги та міжнародного розвитку.
Демократи в Конгресі дедалі активніше виступають проти адміністрації Трампа, побоюючись, що він може спробувати ліквідувати USAID як незалежне агентство та передати його повноваження Державному департаменту США. Вони стверджують, що президент не має юридичних підстав для ліквідації незалежного агентства, фінансованого Конгресом, і що діяльність USAID є критично важливою для національної безпеки.
Трамп та його союзники вважають, що багато програм іноземної допомоги є неефективними та витрачають кошти платників податків даремно.
Раніше Трамп заморозив іноземну допомогу на 90 днів.
Сполучені Штати залишаються найбільшим у світі донором гуманітарної допомоги, хоча на іноземну допомогу витрачається менше 1% федерального бюджету, що є меншим відсотком, ніж у деяких інших країнах.
Представники адміністрації не дали коментарів у суботу щодо чуток про можливу ліквідацію USAID.
USAID був створений президентом Джоном Кеннеді у 1961 році під час Холодної війни для протидії радянському впливу. Зараз агентство відіграє ключову роль у протистоянні США зростаючому впливу Китаю, який активно просуває власну програму зовнішньої допомоги «Один пояс, один шлях».
Дебати щодо майбутнього USAID тривають вже багато років. Демократи стверджують, що гуманітарна та розвиткова допомога стабілізує країни-партнери США, що в довгостроковій перспективі вигідно для національної безпеки. Республіканці ж схильні передавати більше повноважень Державному департаменту, вважаючи, що допомога повинна бути більш цільовою.
Фото: АР.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.