Про це заявив в інтерв’ю Укрінформуповідомив віцепрем’єр-міністр України - міністр національної єдності України Олексій Чернишов.
"Все дуже просто. Міністерство формує політики, а Агенція є інструментом їх реалізації. Зокрема, саме Агенція національної єдності буде відкривати наші точки присутності - так звані Unity Hub - у ключових країнах, де нині перебувають українці", - прокоментував Чернишов доцільність створення агенції.
За його словами, на першому етапі відбудеться відкриття центрів єдності у Німеччині, Польщі та Чехії, а в майбутньому список країн буде розширено.
"Сьогодні ми бачимо підтримку урядів щодо розвитку співпраці з міністерством і агенцією. Тому вже незабаром усі ці процеси стануть більш помітними. До речі, у Відні ми також отримали позитивну підтримку та бажання співпрацювати від австрійської сторони", - зазначив міністр.
Він також повідомив, що реалізація стратегії національної єдності передбачає широку кооперацію з іншими міністерствами та органами виконавчої влади, а також із законодавчими органами.
"Ми до цього готові і вважаємо, що всі усвідомлюють необхідність реалізації цієї стратегії. Наша місія - об’єднати українців як усередині країни, так і за кордоном. Ми маємо чудовий баланс інтересів та взаємодії з колегами, тому я не бачу жодних загроз. Відповідне положення щодо діяльності міністерства вже прийнято, уряд його затвердив, і ми рухаємося відповідно до цього", - прокоментував міністр можливість дублювання функцій очолюваним ним відомством з іншими відомствами.
Чернишов додав, що його функції як віцепрем’єра "також дозволяють додатково координувати процеси, пов’язані з імплементацією стратегії національної єдності в Україні".
Як повідомляв Укрінформ, 24 січня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою визначається діяльність Міністерства національної єдності України, а також регламентуються його повноваження і сфери компетенції.
До основних повноважень Міннац’єдності віднесені забезпечення формування та реалізації державної політики з питань національної єдності України, формування та реалізація державної політики з питань забезпечення визначених законодавством України прав та інтересів осіб, які виїхали за кордон, зокрема внаслідок збройного конфлікту. А також створення умов для їх добровільного повернення до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.