Були б вже під Покровськом: які важливі завдання виконали ЗСУ за пів року на Курщині
Були б вже під Покровськом: які важливі завдання виконали ЗСУ за пів року на Курщині

Були б вже під Покровськом: які важливі завдання виконали ЗСУ за пів року на Курщині

Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зазначивши, що рішення українських сил провести операцію у Курській області Росії є правильним, хоча й ухваленим із запізненням. Також ЗСУ нещодавно вдалося відбити атаку російських механізованих підрозділів на північний захід від Суджі.

Давно назріло

Світан наголосив, що Сили оборони виконують на Курщині військове завдання. Проте на момент початку операції у серпні 2024 року рішення щодо її початку вже було перезрілим.

Треба було раніше починати і не тільки у Курській області, а й у Бєлгородській. Якби було ухвалене рішення щодо заходу на Бєлгородщину, то росіяни б не дійшли ані під Харків – у Липці, ані до Вовчанська. Зараз бойові дії проводились десь під Бєлгородом, створюючи зону безпеки перед Харковом,
– зауважив військовий експерт.

На його думку, це рішення було запізнілим, тому що зміна архітектури фронту з Північного – у бік Москви – давно назріла. Її треба було розпочинати ще у 2022 році.

Зараз у Курській області виконується бойове завдання. Головна його частина була здійснена на початку операції – під час заходу у Курську область:

  • Суджинське російське угруповання ліквідовано;
  • місту Суми по землі на цей час нічого не загрожує.

"Далі виконується наступне завдання – створення денацифікованої і демілітаризованої зони безпеки на російській території. Демілітаризацію проводять українські війська, а денацифікація – російські на своїй же Курській території, знищуючи інфраструктурні об'єкти та витискуючи звідти місцеве населення", – підкреслив полковник ЗСУ в запасі.

Ситуація на Курщині: дивіться на карті

Будемо тиснути росіян у напрямку на Москву

Також одне з основних завдань армії, що обороняється, – ліквідація армії противника.

Там мінусується на добу близько батальйону 500 – 600 російських терористів, що "200-ми", "300-ми" "йдуть" з поля бою. Це й північнокорейські, які зараз вже відтягнулися,
– сказав він.

Планувалось, за словами військового експерта, натиснути на російське військово-політичне керівництво, щоб воно ухвалило рішення про перекидання додаткових сил зі Східного фронту у Курську область. Це б зменшило тиск на українські Східні рубежі. Однак це завдання наразі не виконане.

Попри це на Курщині зв'язані близько 500 – 600 тисяч російських вояк, які не потрапили на Східний фронт. Якби операції на Курщині не було, то ці російські військові зараз були б під Покровськом, а може і під Межовою і Павлоградом,
– припустив Роман Світан.

Тому у росіян, на його думку, зараз є вибір або зупинити наступальні дії під Покровськом, перекинути 50 тисяч військ на Курський напрямок і тоді, можливо, вони можуть призупинити просування українських військ та видавити їх на українську територію.

Якщо ворог цього не зробить, тоді будемо далі тиснути росіян у напрямку на Москву,
– зазначив полковник ЗСУ у запасі.

До слова, речник ССО полковник Олександр Кіндратенко розповів, що північнокорейських солдатів, які воювали у Курській області, відкликали з фронту через значні втрати. Це сталося через дезорганізованість та відсутність злагодження з російськими військами.

Источник материала
loader
loader