Пайфер: Переговори - це завжди поступки, але важливо, що зрештою матиме Україна
Пайфер: Переговори - це завжди поступки, але важливо, що зрештою матиме Україна

Пайфер: Переговори - це завжди поступки, але важливо, що зрештою матиме Україна

Заява держсекретаря США про те, що і Росія, і Україна мають поступитися чимось для досягнення миру, відповідає реаліям будь-яких справжніх переговорів, однак важливим буде саме те, чим доведеться поступатися Україні, і що вона отримає на заміну.

Таку оцінку висловив в ексклюзивному коментарі Укрінформу експосол США в Україні (1998-2000 рр.), нині співробітник Стенфордського центру міжнародної безпеки та співпраці Стівен Пайфер.

«Коментар держсекретаря Рубіо про те, що і Росія, і Україна повинні «поступитися чимось» для досягнення мирного врегулювання, відображає реалії будь-яких справжніх переговорів: жодна зі сторін навряд чи отримає все, чого прагне, тому обидві мають продемонструвати певну згоду»,- зауважив Пайфер.

Водночас, за його словами, чинний глава Держдепу не запропонував свого бачення конкретного результату, хоча й зазначив, що переговори вимагатимуть жорсткої дипломатії й часу.

У цьому зв’язку колишній посол США в Україні зазначив, що це не викликає у нього заперечень. «Проте виникає запитання, чи вистачить у президента Трампа терпіння на тривалі дипломатичні зусилля, які знадобляться»,- додав Пайфер.

Що ж стосується конкретного результату врегулювання, то він оцінюватиметься на основі того, «чим має поступитися Україна, і які зобов'язання щодо безпеки вона отримає натомість», продовжив експосол.

«Звісно, Київ має – і повинен мати – право відхилити результат, який вимагатиме від нього надто багато на заміну за надто мало», - зауважив експерт.

Пайфер також погодився, що адміністрації Байдена надала «дуже значну підтримку» Україні, але водночас підкреслив, що «вона могла й повинна була зробити більше». У цьому зв’язку він висловив переконання, що «більше» було б достатньо, аби українські сили змогли б прорвати російські лінії, зокрема, після того, як росіяни укріпили їх наприкінці 2022 року.

Як повідомляв Укрінформ, держсекретар США Марко Рубіо в одному з останніх інтерв’ю повторив позицію про те, що російсько-українську війну потрібно завершувати шляхом переговорів, у яких обидві сторони мають чимось поступатися. Він також розкритикував підхід попередньої адміністрації щодо підтримки України, назвавши його фінансуванням «затяжної тупикової ситуації», яка призводила до більших страждань українців.

Фото: Ярослав Довгопол, Укрінформ

Теги по теме
США новости мира
Источник материала
loader
loader