Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Португалії.
У диппредставництві зауважили, що ці зміни дозволять синхронізувати національне законодавство у цій сфері з рішеннями Європейського Союзу і продовжити перебування українських громадян у Португалії, які отримали тимчасовий захист, до березня 2026 року.
Під час зустрічі прем’єр-міністр Португальської Республіки Луїш Монтенегру підтвердив незмінну підтримку Португалією України та запевнив, що «двері країни завжди відкриті для українців».
Глава уряду заявив, що бачить «певну хімію у відносинах між португальцями та українцями» і наголосив, що Португалія продовжуватиме імплементувати принципи співпраці між двома країнами, а закон, який обговорювався сьогодні вдень, є прикладом цієї підтримки.
«Ми завжди вважали, що ця агресія є не лише агресією проти України, але й агресією проти Європи, агресією проти гідних цінностей людей, цінностей територіальної цілісності суверенних держав, цінностей міжнародного права. І тому ми віримо, що, знову ж таки, ми також є частиною цієї війни і будемо на стороні України, щоб мінімізувати її наслідки, а також для того, щоб співпрацювати в досягненні якомога швидшого миру...», – підсумував він.
Своєю чергою посол України Марина Михайленко подякувала Португалії за безпрецедентний рівень симпатії, співчуття та солідарності з українським народом, продемонстрований як у словах так і у справах. Мова йде про весь спектр допомоги – від військової до гуманітарної.
«Сьогоднішнє рішення про тимчасовий захист, яке буде проголосовано в парламенті за ініціативи Уряду, є ще одним дуже важливим жестом підтримки української громади у Португалії», – наголосила посол.
Марина Михайленко зазначила, що Україна вдячна Португалії за надання тимчасового притулку десяткам тисяч українців, які вимушені були залишити Україну через російську агресію.
«Звичайно для України важливо, щоб наші громадяни мали можливість зберігати свою ідентичність, а діти – вивчати українську мову і історію. Саме з цією метою у Португалії діють декілька суботніх українських шкіл. І ми сподіваємось на подальшу взаємодію з португальським урядом з метою сприяння і розширення їхньої діяльності», – додала посол.
Марина Михайленко також зазначила, що ніхто не прагне миру більше, ніж Україна, але мир має бути справедливим, довготривалим і базуватися на міжнародному праві та поваги до Статуту ООН, що забезпечить запобігання повторенню агресії у майбутньому не тільки в Європі, а по всьому світу.
Нагадаємо, у Лісабоні, у культурно-освітньому центрі «Дивосвіт» при Спілці українців в Португалії відбулася нарада щодо розвитку українського шкільництва в Португалії та його важливості для збереження національної ідентичності українців.
Фото: Embaixada da Ucrânia na República Portuguesa / Фейсбук