На «Дія.Освіта» з'явився симулятор, який вчить поводженню з тими, хто пережив полон
На «Дія.Освіта» з'явився симулятор, який вчить поводженню з тими, хто пережив полон

На «Дія.Освіта» з'явився симулятор, який вчить поводженню з тими, хто пережив полон

На порталі «Дія.Освіта» створено інтерактивний симулятор до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який вчить поводженню з тими, хто пережив полон.

Про це у Телеграмі повідомила дружина Президента Олена Зеленська, передає Укрінформ.

«Фактично в усіх нас серед друзів та рідних є ветерани й ветеранки. У когось – знайомі, які пережили полон. Спілкуватися з ними з гідністю, правильно проявити емпатію, уникати болючих помилок – усього цього треба вчитися. Для цього створений інтерактивний симулятор до освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" на "Дія.Освіта". Він занурить у звичні для кожного побутові ситуації, де можна обрати, як поводитися, що сказати. І зрештою – зрозуміти, як зробити досвід взаємодії взаємно комфортним», – розповіла Зеленська.

Вона відзначила, що у симуляторі змодельована ситуація, у якій ви можете зустріти друга, який повернувся з полону. «Здається, нібито правильною поведінкою буде обійняти людину, але це не зовсім так. Бо неволя змінює людей, і кожна дія може стати небажаним тригером», – зауважила перша леді.

Розробники симулятора не радять обійматися без дозволу, адже важливо дотримуватися психологічних і тілесних кордонів. Не варто бачити в людині тільки жертву й жаліти або, навпаки, надмірно героїзувати. Натомість радять більше говорити про сьогодення. Не бути байдужим, не боятися висловлювати почуття й запитувати, як зробити спілкування комфортнішим.

«Тем політики, війни та особливо полону краще уникати, доки людина сама не почне розповідь. Але й у цьому випадку не варто ставити провокативних запитань, які змушуватимуть її знову переживати травматичний досвід», – вважають розробники симулятора.

Як повідомляв Укрінформ, 3 червня 2024 року Олена Зеленська презентувала першу серію освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», що стосувалася адаптації людини, яка повертається з війни. Освітній серіал є продовженням розділу «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної комунікації. Упродовж 11 серій захисники й захисниці разом із провідними українськими експертами відверто говорять про все, що може стати бар’єром у взаємодії.

Фото: koda.gov.ua

Теги по теме
Образование
Источник материала
loader
loader