Обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомляє Укрінформ із посиланням на прокуратуру АР Крим та м. Севастополя.
"Прокуратурою автономії передано до суду обвинувальний акт стосовно двох співробітників окупаційного УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю, які переслідували українських журналістів на півострові. Їм інкриміновано переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, здійснюване групою осіб за попередньою змовою (ч. 2 ст. 171 КК України), незаконне проникнення до житла та незаконне проведення в ньому обшуку (ч. 1 ст. 162 КК України) та державна зрада (ч.1 ст. 111 КК України)", - йдеться у повідомленні.
Встановлено, що після окупації півострова обвинувачені - двоє працівників ГУ СБУ в АР Крим – зрадили присязі та перейшли на бік ворога, обійнявши "посади" "старшого слідчого з особливо важливих справ" та "спеціаліста (експерта)" "УФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополю".
Зазначається, що реалізуючи політику держави-агресора щодо знищення вільної журналістики в Криму, одна з обвинувачених розпочала "кримінальну справу", у рамках якої здійснювалося систематичне кримінальне переслідування представників неугодних окупаційній владі медіа.
Зокрема, у березні 2015 року обвинувачені незаконно проникли до квартири української журналістки та її батьків у місті Сімферополі та провели там обшук, у ході якого вилучили комп’ютерну техніку та документи, пов’язані з її професійною діяльністю.
Після цього журналістку доставили до приміщення "УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю", де окупаційна слідча провела її допит, застосовуючи психологічний тиск, погрози та залякування, з метою отримання потрібних "слідству" показань.
Як наслідок, журналістка була вимушена залишити Кримський півострів та переїхати на материкову частину України.
За такі дії обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомило Укрінформу джерело у правоохоронних органах, обвинувачених звати Савчук Марина Вікторівна та Ткаченко Дмитро Вікторович.
Раніше Укрінформ повідомляв, що до переслідування журналістів у Криму причетні понад 90 злочинців.
Фото ілюстративне