П’ятий президент Петро Порошенко заявив, що хоче внести заставу за екскомандира ОТУ “Харків” Юрія Галушкіна, якого напередодні арештували на 60 діб.
Про це він повідомив у Facebook:
“Мене обурив арешт бойового генерала, повного кавалера ордена Богдана Хмельницького Юрія Алімовича Галушкіна, якого добре знаю ще з оборони Києва взимку 2022 року.
Це дуже схоже на пошук “стрілочників” замість справедливого покарання тих, хто “прос*ав” підготовку до війни і продовжує розкрадати державний бюджет на військових закупівлях”.
За словами Порошенка, арешт генерала Галушкіна може демотивувати фронтових командирів, адже це не сприяє зміцненню стійкості військ, а ворог залишається активним.
Він повідомив, що отримує численні звернення від військових з проханням допомогти генералу і запропонував внести заставу за нього, подібно до того, як раніше було зроблено для генералів Марченка та Павловського.
Порошенко також зазначив, що адвокати Галушкіна можуть звертатися до його команди для отримання необхідної інформації та консультацій щодо процедур. “Вкотре закликаю владу припинити атаки на внутрішню єдність і зайнятися зміцненням ЗСУ. Шлях до перемоги важкий, і нам потрібно обʼєднатися, а не призначати винних”.
Що передувало:
- 21 січня Печерський районний суд Києва 21 січня обрав запобіжний захід колишньому командувачу оперативно-тактичного управління “Харків”, бригадному генералу Юрію Галушкіну та колишньому командиру 415 окремого стрілецького батальйону 23 окремої механізованої бригади Іллі Лапіну.
- 20 січня працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії зі Службою безпеки України затримали колишніх командирів: двох генералів та полковника, яких підозрюють у недбалості, через яку ворог зміг захопити частину території Харківщини у травні 2024 року.
- Як повідомили джерела УП, йдеться про бригадного генерала Юрія Галушкіна, генерал-лейтенанта Артура Горбенка та полковника Іллю Лапіна.
- Як зазначається в повідомленні ДБР, слідством встановлено, що бригадний генерал (Галушкін – ред.) визначив позиції оборони для 125 бригади ТрО, які не відповідали її бойовим можливостям, до того ж він мав інші підрозділи, які могли підсилити ці позиції.
- Колишній командир 415 батальйону 23 ОМБр (полковник Лапін– ред.) своєю чергою не організував оборонний бій у населених пунктах Стрілеча, Красне, Липці та Слобожанське.
- Як зазначають у ДБР, під час відбиття наступу противника офіцер не доповів старшому командиру про результати оборонного бою, не вжив заходів до припинення самовільного відходу 12 військовослужбовців батальйону та віддав одноосібно бойовий наказ за відсутності наказу старшого командира. Також колишній комбат проігнорував та не виконав розпорядження командира бригади про відновлення втрачених позицій.