Про це під час Національної об’єднуючої платформи «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», присвяченої Дню Соборності України, поінформував начальник Сумської ОВА Володимир Артюх, передає Укрінформ.
“Звернулись ще шість громад, які бажають знайти партнерів і теж бути в цьому проєкті. Це Охтирка, Білопілля, Краснопілля — цей напрямок, також Ворожба. Ми працюємо, щоб найти партнерів з інших регіонів, щоб ці громади теж працювали пліч-о-пліч. Почали роботу цього тижня, зробили заявку, отримали підтримку”, - сказав він.
Артюх зауважив, що в програмі “Пліч-о-пліч” важливий, зокрема, психологічний аспект: у громадах, які постійно страждають від російських обстрілів, розуміють, що їх не залишають.
“На спільних зустрічах визначили, що в першу чергу оздоровлюємо наших дітей. Україна має потужні оздоровчі заклади, на території Сумської області вони зараз не працюють через небезпеку”, - зауважив Артюх.
Окрім того, зазначив начальник ОВА, програма “Пліч-о-пліч” дозволяє громадам підтримувати матеріальний резерв, щоб якнайшвидше відновлювати зруйновані будівлі, інфраструктуру.
“Приміром, сьогодні був завданий удар по котельні Середини-Буди, люди не мають тепла. Щоб відновити, треба труби, матеріальні засоби. Інтенсивність обстрілів така, що ми самостійно не встигаємо відновлювати, тому резерв, що закладається в громади, дуже потужний”, - додав Артюх.
За його словами, у межах програми “Пліч-о-пліч” реалізують соціальний напрямок: йдеться про відновлення шкіл, дитсадків, закладів охорони здоров'я.
“Також є фінансові проєкти, коли громади надають нашим прикордонним громадам фінансову підтримку і її використовують на потреби ЗСУ”, - зауважив посадовець.
Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ініціатива «Пліч-о-пліч», започаткована як допомога регіонів України у відбудові громад деокупованої Херсонщини, вийде на національний рівень.