Китай запалив "штучне сонце" та встановив новий рекорд утримання плазми
Китай запалив "штучне сонце" та встановив новий рекорд утримання плазми

Китай запалив "штучне сонце" та встановив новий рекорд утримання плазми

Новий рекорд був встановлений після чергового етапу модернізації реактора, розташованого в місті Хефей, провінції Аньхой, повідомляє 24 Канал з посиланням на SCMP.

EAST перевершив свій попередній результат, зафіксований у квітні 2023 року, коли реакцію вдалося утримувати протягом 403 секунд при аналогічній температурі.

Досягнення показує поступове наближення до ключової мети проєкту – збільшення тривалості роботи реактора при екстремальних температурах та підвищення максимальної межі температури плазми.

На Сонці для початку реакції термоядерного синтезу достатньо температури близько 15 мільйонів °C. Високий тиск, створений гравітацією зірки, допомагає долати електростатичне відштовхування між атомними ядрами. Однак на Землі неможливо відтворити такий тиск у реакторній камері, тому для запуску реакції потрібно значно підвищувати температуру.

Варто зазначити, що всі попередні рекорди китайських реакторів стосувалися температури електронної плазми. Іонна плазма, яка безпосередньо бере участь у процесі синтезу, потребує досягнення аналогічної температури. Однак китайські дослідники поки не розкривають детальної інформації про прогрес у цій сфері.

Новий рекорд роботи реактора EAST є важливим кроком у розробці технологій, тестуванні матеріалів та удосконаленні методів роботи з плазмою.

Теги по теме
Техно
Источник материала
loader
loader