![Мир в Україні і ризики для світу: про що говорять учасники зустрічі в Давосі](https://thumbor.my.ua/foAkGfoz8dX5gUDgzoGg_Pqox7w=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0a8db5a1b645b641c3074487108cd146.jpg)
Мир в Україні і ризики для світу: про що говорять учасники зустрічі в Давосі
Про це заявила президентка Швейцарської Конфедерації Карін Келлер-Зуттер у своєму зверненні до делегатів Давоського економічного форуму, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Швейцарія віддана ідеї справедливого та стійкого миру в Україні та відбудови країни в довгостроковій перспективі», - сказала глава держави та очільниця міністерства фінансів.
![Мир в Україні і ризики для світу: про що говорять учасники зустрічі в Давосі - Фото 1](https://thumbor.my.ua/n32uWxdJ-ZtHpw4H79s4TzG75vA=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F98ec820454600115b95082242c873094.jpg)
Вона підкреслила, що Швейцаріяготова підтримувати свою внутрішню міць і суверенітет, що також дозволяє їй бути залученою на міжнародному рівні та стояти на сторожі глобальних інтересів у дусі солідарності. Для того, щоб солідарність «працювала», потрібні міжнародні домовленості, яких усі будуть дотримуватися, зазначила Келлер-Зуттер.
Засновник і голова Опікунської ради Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб назвав головні ризики, з якими стикається наразі світ: збройні конфлікти, кількість і інтенсивність яких різко зросла; екстремальні події; дезінформація; посилення суперечностей у суспільствах; кібершпигунство тощо.
Водночас світ стоїть на порозі епохи, де штучний інтелект й інші новаторські технології та інновації докорінно змінять економічні системи, бізнес-моделі та особисте життя людей, впевнений Шваб. На його думку, окрім викликів, це також пропонує можливості виникнення «нового відродження». Масштаби та складність формування «епохи розуму» вимагають відданості та участі всіх зацікавлених сторін глобального суспільства та відновлення втраченої довіри на національному та міжнародному рівнях, пошук нових балансів між глобальними і національними інтересами, підкреслив засновник форуму. Він додав, що процеси, які відбуваються, попри все, дають підстави говори про «конструктивний оптимізм».
Президент і генеральний директор Всесвітнього економічного форуму Бьорге Бренде також зробив акцент на тому, що нинішня зустріч проходить в «один із найбільш невизначених геополітичних і геоекономічних моментів за останні покоління».
«Сьогодні ми переживаємо переломний момент. 2025 рік стане роком наслідків… У цей критичний момент ми повинні переконатися, що джунглі геополітики не виростають знову. Сила не може замінити дискурс. Відсутність співпраці не може стати новою нормою», - впевнений Бренде, який порівняв нинішній історичний момент з тим, що сталося в 1918, 1945, 1989 роках.
Президент ВЕФ зазначив, що це вже 55-ша щорічна зустріч, на яку в Давосі зібралися понад 3000 осіб, які приймають рішення - політики, бізнесмени, представники громадянського суспільства, академічних кіл, ЗМІ.
Як повідомлялось, Президент України Володимир Зеленський звернеться до учасників з трибуни форуму.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)