«Мир через силу» і запрошення до Альянсу: За результатами Міжпарламентської ради Україна-НАТО ухвалили заяву
«Мир через силу» і запрошення до Альянсу: За результатами Міжпарламентської ради Україна-НАТО ухвалили заяву

«Мир через силу» і запрошення до Альянсу: За результатами Міжпарламентської ради Україна-НАТО ухвалили заяву

За результатами засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО було ухвалено спільну заяву, в якій йдеться про непохитну підтримку України з боку членів Альянсу.

Про це повідомив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«За результатами засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО (UNIC) разом з Аудронюсом Ажубалисом як співголови ухвалили заяву. Зокрема, в ній йдеться про те, що непохитна підтримка України з боку членів Альянсу, як військова, так і невійськова допомога, має вирішальне значення для протидії російському просуванню», - поінформував він.

«Мир через силу» і запрошення до Альянсу: За результатами Міжпарламентської ради Україна-НАТО ухвалили заяву - Фото 1

Водночас Україна вітає важливі рішення, ухвалені на Вашингтонському саміті, а також заяву лідерів Альянсу про те, що шлях держави до членства в НАТОє незворотним.

Також документом регламентується, що подальша підтримка залишається необхідною для забезпечення перемоги України, яка відновить мир і стабільність в Європі та за її межами.

В заяві також зазначається, що підписанти підтверджують підтримку Формули миру і підкреслюють готовність брати активну участь у реалізації цієї ініціативи.

Окрім того, лідерів країн-членів Альянсу закликають прийняти підхід «мир через силу», а також подвоїти зусилля, спрямовані на те, щоб у 2025 році надати Україні можливість ефективно захищатися і повністю привести її оборонні спроможності у відповідність до стандартів НАТО до 2028 року.

«Закликаємо членів Альянсу зробити все можливе для досягнення консенсусу і запросити Україну до вступу в Альянс. Український народ має невід'ємне право обирати своїх стратегічних союзників, і Росія не може мати права вето в цьому питанні», - зазначив Корнієнко.

Водночас міжнародну спільноту закликають реалізовувати ініціативи щодо притягнення російських сил і посадових осіб до відповідальності за порушення прав людини, воєнні злочини, злочин агресії та інші порушення міжнародного права.

Також визначаються зусилля українського уряду і парламенту, спрямовані на виконання порядку денного реформ, попри виклики збройного конфлікту, що триває.

«НАТО і світова спільнота повинні бути єдиними та рішучими, бо перемога України — це не лише перемога України, а й перемога цінностей, які ми усі поділяємо», - акцентував перший заступник Голови ВР.

Як повідомляв голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі Укрінформу, під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО сторони відзначили значний прогрес України на шляху до членства в Альянсі.

Источник материала
loader
loader