Людство стрімко вимирає: названо країну, що може втратити 96% населення
Людство стрімко вимирає: названо країну, що може втратити 96% населення

Людство стрімко вимирає: названо країну, що може втратити 96% населення

Скорочення населення у світі настільки велике, що навіть приплив мігрантів не здатний компенсувати падіння, що призводить до виникнення безпрецедентних викликів для сучасної цивілізації. При цьому найгірша ситуація у Південній Кореї та Китаї, пише npr.

Демографи підтверджують обґрунтованість цих побоювань. Вони акцентують увагу на показнику, що має назву «рівень відтворення населення». Для збереження чисельності населення на поточному рівні цей коефіцієнт має перевищувати 2,1 дитини на одну жінку. Нині у більшості країн світу цей показник нижче критичної позначки.

Експерти провели нескладні розрахунки, згідно з якими за коефіцієнта народжуваності нижче 1,6 населення скорочується вдвічі вже через три покоління. Якщо цей показник опускається нижче 1,2, через століття чисельність населення зменшується на 80%.

У Південній Кореї коефіцієнт народжуваності становить 0,75, у Китаї – 1,10, у Польщі та Іспанії – 1,12, у Японії – 1,16, в Україні – 1,22, у країні-агресорці Росії – 1,42, у США – 1,60, у середньому по Євросоюзу – 1,69, а в Казахстані – 3,13. Кожна третя жінка не має дітей, стала символом демографічної катастрофи.

За збереження поточних тенденцій і без урахування міграції у Південній Кореї населення за наступні сто років може скоротитись на 96%, і це абсолютний лідер демографічної кризи у світі. 

Населення США може скоротитись на 47%, Франції – на 46%, Німеччини – на 68%, України – на 76%, Італії – на 78%, Японії – на 81%, Китаю – на 88% %, Таїланду – на 89%. Аналогічні негативні процеси спостерігаються і в інших країнах, таких як Туреччина, Велика Британія та Мексика.

«У багатьох випадках причини подібні: зростання вартості життя змушує молодих людей відкладати або виключати шлюб і народження дітей, прагнучи отримати вищу освіту та кар’єру. Хоча люди живуть довше, цього недостатньо, щоб не відставати від темпів народжуваності», – йдеться у статті. 

Експерти прогнозують, що людська цивілізація може зіткнутися з «катастрофічним колапсом» вже до 2200 року. У зв'язку з цим кожна країна має вжити вичерпних заходів для покращення показників народжуваності.

Таким чином, до кінця поточного століття населення планети може скоротитися на сотні мільйонів людей. У умовах держави вступають у гостру конкуренцію за працездатне населення, створюючи привабливі умови залучення молодих людей. Це, у свою чергу, призведе до суттєвих змін у геополітичній обстановці та до розбудови нового світового порядку.

До слова, що нові дані Міністерства внутрішніх справ і безпеки Південної Кореї свідчать, що суспільство країни стало «суперстарим» – кожному пʼятому громадянину 65 і більше років. 

Наразі в Південній Кореї кількість людей у ​​віці 65 років і старше становить 10,24 мільйона, або 20% від усього населення. ООН класифікує країни так: понад 7% населення віком 65 років і більше – це «суспільство, яке старіє», понад 14% – «суспільство похилого віку», а понад 20% – «суперстаре суспільство».

Источник материала
loader
loader