Вибори у Німеччині: аналітики виявили російську пропаганду на підтримку ультраправої партії
Вибори у Німеччині: аналітики виявили російську пропаганду на підтримку ультраправої партії

Вибори у Німеччині: аналітики виявили російську пропаганду на підтримку ультраправої партії

Аналітики з німецького центру CeMAS виявили російську кампанію з дезінформації, яка спрямована на посилення ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), підрив довіри до основних німецьких партій і посіяння занепокоєння щодо стану економіки в країні перед парламентськими виборами у ФРН, які відбудуться 23 лютого.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

У CeMAS заявили, що протягом останнього місяця відстежили сотні німецькомовних дописів на платформі соціальних мереж X, які демонструють типові приклади моделі російської кампанії з дезінформації Doppelgaenger проти Заходу, яку раніше засуджували уряди Німеччини, США та Франції.

Аналітики додають, що ці публікації на платформі X звинувачували партію «Зелених» в економічних негараздах Німеччини, критикували канцлера ФРН Олафа Шольца за його підтримку України, називали консерваторів «тими, кому не можна довіряти», і водночас висловлювалися з прихильністю на адресу AfD.

Публікації, які відстежував центр, містили посилання на фейкові німецькі сайти новин або на статті на справжніх сайтах, що підтверджують їхній наратив, або просто зображення.

Такі пости отримували понад 2,8 мільйона переглядів завдяки мережам фейкових акаунтів, які поширювали ці дописи.

Зазначається, що у грудні антиімміграційна партія AfD отримала підтримку від власника соцмережі X Ілона Маска, який цього місяця також влаштував на своїй платформі розмову у прямому ефірі із кандидатом у канцлери ФРН від партії Алісою Вайдель.

Як повідомляв Укрінформ, країни Групи семи (G7) - Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США - та їхні партнери запевнили, що усвідомлюють небезпеку від кампаній із дезінформації й впливу, фінансованих Кремлем, та об'єднають зусилля у протидії цій зловмисній діяльності.

Теги по теме
Россия Германия
Источник материала
loader