Німеччина сподівається на плідну співпрацю з новою американською адміністрацією
Німеччина сподівається на плідну співпрацю з новою американською адміністрацією

Німеччина сподівається на плідну співпрацю з новою американською адміністрацією

Німеччина сподівається на плідну співпрацю з новою американською адміністрацією, в тому числі заради пошуку справедливого миру для України, який не є продиктованим Путіним.

Про це заявив речник МЗС ФРН Себатьян Фішер на брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дипломат назвав спільним інтересом ФРН і США у співпраці з українським народом працювати заради справедливого миру та досягнення його.

«Ясно одне: ні в інтересах адміністрації Трампа, ні в інтересах українського народу, ні в інтересах Німеччини, щоб світ, і перш за все Україна, були обдурені Путіним у такій мирній угоді», - підкреслив Фішер.

За його словами, німці і всі європейці, зацікавлені в тісній співпраці з новою американською адміністрацією. США є найближчим партнером Німеччини за межами Європейського Союзу, і, незважаючи на всі наші розбіжності, є низка питань зовнішньої політики, над якими обидві країни можуть добре співпрацювати.

Фішер згадав угоду про припинення вогню на Близькому Сході, яка набула чинності напередодні, та звільнення перших трьох заручників. Це, зазначив речник, стало результатом міжнародних зусиль, це був результат старої адміністрації Байдена, а також нової адміністрації Трампа.

Німеччина поділяє зацікавленість у стабілізації та мирі на Близькому Сході з новою адміністрацією. Це також стосується багатьох інших конфліктів у світі, сказав Фішер. Серед інших регіонів, де існують потенційні небезпеки, він назвав Тайвань і Тайванську протоку, через яку проходить половина світової торгівлі і де виробляється майже 70 відсотків усіх напівпровідників.

«Це також стосується і політики безпеки, де ми виступаємо за те, щоб витрати на оборону були адекватними і постійно перевищували рівень 2 відсотків ВВП. Зараз це також відіграє важливу роль у наших внутрішніх політичних дебатах тут, скільки ми будемо витрачати на оборону в майбутньому. У цьому відношенні є інтереси, які ми поділяємо і на які ми будемо спиратися», - сказав Фішер.

Заступник речника федерального уряду Вольфганг Бюхнер своєю чергою запевнив, що уряд ФРН і канцлер прагнуть тісно співпрацювати з новою адміністрацією США. Він нагадав, що вже відбулися 2 телефонні розмови між Олафом Шольцем і Дональдом Трампом, які канцлер оцінив як хороші та дружні.

Як повідомлялось, напередодні ЗМІ поінформували, що посол Німеччини у США попередив офіційний Берлін у листі від 14 січня про те, що адміністрація Трампа має плани позбавити американські правоохоронні органи, а також ЗМІ їхньої незалежності та сконцентрувати максимальну владу в руках президента. У документі, підписаному послом Андреасом Міхаелісом, описуються плани Дональда Трампа на його другий термін у Білому домі як програма «максимального розладу», що призведе до «визначення нового конституційного порядку, коли «основні демократичні принципи та механізм стримувань і противаг будуть значною мірою підірвані, законодавча влада, правоохоронні органи та ЗМІ будуть позбавлені незалежності та використані як політичний важіль, а великі технологічні корпорації отримають повноваження сумісного управління».

Теги по теме
США Германия Дональд Трамп
Источник материала
loader
loader