На важливості цього наголосив у коментарі Укрінформу міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, який очолює українську делегацію.
Він назвав дуже важливою міністерську конференцію, участь у якій взяли 70 делегацій з усього світу, зокрема близько 40 міністрів.
«Приємно те, що в спільне комюніке включений цілий абзац із засудженням війни в Україні, без різних подвійних трактувань», - наголосив Коваль.
За його словами, у документі міститься засудження спроб унеможливити блокування шляхів постачання продовольства.
«Кожна людина у світі має право на їжу, і ми не повинні давати будь-кому право використати продовольство як метод шантажу, використати його як зброю. Хліб - це засіб допомоги, а не шантажу. І це важливо розуміти, сьогодні в комуніке це закріплено і прописано», - підкреслив український урядовець.
У комюніке, зокрема, висловлюється стурбованість через вплив війн і конфліктів у світі на продовольчу безпеку та наголошується на людських стражданнях, які вони спричиняють.
«Щодо війни в Україні ми повторюємо наші національні позиції та резолюції, прийняті на Раді Безпеки ООН та Генеральній Асамблеї ООН. Ми підкреслюємо додатковий негативний вплив війни в Україні на глобальну продовольчу безпеку. Ми закликаємо до безперешкодних поставок зерна, продуктів харчування та добрив через Чорне море та вітаємо програму «Зерно з України». Це необхідно для задоволення попиту, зокрема, у країнах, що розвиваються, і найменш розвинених країнах Африки. У цьому контексті, наголошуючи на важливості підтримки продовольчої та енергетичної безпеки, ми закликаємо припинити знищення та інші атаки на відповідну інфраструктуру», - заявляють підписанти.
Як повідомлялось, 17-26 січня в Берліні проходить профільна виставка-ярмарок «Зелений тиждень». Україна представлена на ньому національним стендом.