Агробізнес України: названо частки, які займають великі та малі компанії
Агробізнес України: названо частки, які займають великі та малі компанії

Агробізнес України: названо частки, які займають великі та малі компанії

Українські фермери йдуть в Європу не за дотаціями, а хочуть зрозумілих і відкритих правил для всіх.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, який разом із німецьким колегою Джемом Оздеміром зустрівся з представниками українських та німецьких аграрних асоціацій, зокрема, з керівниками великих холдингів, зернотрейдерами, власниками агропромислових і продовольчих бізнесів.

Віталій Коваль наголосив, що Україні важливо чути німецький бізнес і обґрунтувати їхні застереження, повідомляє пресслужба міністерства

«Україна — великий ринок збуту для європейських товарів, які використовуються в агровиробництві. Наприклад, імпортна складова у виробництві нашої кукурудзи складає 75%. Це насіння, засоби захисту рослин, техніка, добрива. А щоб виростити українське зерно, ми щороку ззовні завозимо продукції на близько $14 млрд. Тому, звісно, в українського фермера виникає логічне запитання: «Якщо я так багато купив для вирощування продукції, невже я не маю права її продавати на європейські ринки?». І продавати лише за тими правилами, які ми узгодимо з іншими країнами», — підкреслив Віталій Коваль.

Міністр також спростував кілька міфів, які розповсюджує росія проти української агропродукції. Наприклад, що Україна — це про олігархів і агрохолдинги. Насправді, за його словами, великий бізнес займає лише 23%, інші 77% — це середній та малий.

Ще одна дезінформація, що український цукор обвалює ринок Європи. Віталій Коваль зазначив, що Європа щороку імпортує з інших країн до 3 млн т цукру. Україна ж має квоту на цей рік лише 109 тис. т. Це в 15 разів менше. 

Наприкінці зустрічі її учасники домовилися про створення спільної платформи для обговорення важливих питань між українськими та німецькими асоціаціями.

Источник материала
loader
loader