У цього забобону цікава історія, якою з вами поділиться 24 Канал з посиланням на Southernthing. Розповімо, чому не можна ходити під драбиною та до чого тут Єгипет.
Чому не можна ходити під драбиною
Наші бабусі та дідусі закликали: "Не ходи під драбиною". Але не всі пояснювали, що ж не так з тією драбиною. Одні кажуть, що такий виверт може принести вам невдачу. Але чи так це насправді?
Зрештою, ходити під драбиною – не найкраща ідея. Дійсно можна накликати на себе невиправданий ризик. А ще це небезпечно, коли хтось на цій драбині працює. Проблеми можуть бути не лише у вас, а у когось іншого.
Ви можете зачепити когось, хто стоїть на драбині / Фото freepik
Хай там як, але заборона ходити під драбиною – звичайнісінький забобон. Але є одне цікаве "але"...
До чого тут єгиптяни?
Віра в те, що ходіння під драбиною приносить нещастя, зародилася майже 5 000 років тому у Стародавньому Єгипті. Вона має більше спільного з формою трикутника, який утворюють стіна, підлога і сама драбина, ніж з чимось іншим, повідомляє Live Science.
Так, для єгиптян трикутник – священний символ трійці богів. Тому проходження під драбиною розглядалось як злочин, який карається довічним нещастям. Так-так, от і нещастячко знайшлось.
Століттями пізніше християни підхопили це повір'я, ґрунтуючись на тому, що драбина була використана під час розп'яття Ісуса і, таким чином, є символом зла.
Але панікувати не варто. Якщо вже сталось так, що ви пройшли під драбиною, то ми знаємо, що слід зробити. Згідно з книгою "Як все влаштовано", удачу таки можна повернути. Правда, для цього слід провести кумедний ритуал.
Все, що вам потрібно зробити, це схрестити пальці і тримати їх схрещеними, поки не побачите собаку. Не любите домашніх тварин? Ви можете знову пройти під драбиною назад. Не вистачає координації? Просто плюньте собі у черевик і не дивіться на нього, поки він не висохне. Досить просто, чи не так?
Вірити у цей забобон чи ні – справа ваша. Зрештою, слід пам'ятати, що драбина може посунутись і добряче вас гепнути. Воно вам треба?