Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик Ян Матвєєв. На його думку, станом на зараз Україна накопичила велику кількість далекобійних дронів та ракет для дійсно масованих ударів. До прикладу, в ніч на 14 січня були повідомлення про близько 200 повітряних цілей на території Росії.
Як це впливає на Росію
Як наголосив Матвєєв, далекобійні удари по Росії є засобом військового тиску. Зрозуміло, що навряд чи реально зробити так, аби в країни-агресорки виникла колосальна нестача бензину чи дизеля. Однак удар за ударом створює проблеми окупантам.
На всі ці пожежі витрачають сили та ремонтні можливості. Ті ж системи з переробки нафти не завжди вдається повністю замінити. Там потрібні західні деталі. Це – витрата грошей та інфраструктури. Якийсь завод міг виробляти конкретне паливо для війська. Їм потрібно десь його брати. Тому доводиться перебудовувати логістику,
– сказав Матвєєв.
Також далекобійні удари по Росії є елементом політичного тиску на Путіна, аби він став більш зговірливим. Вони не можуть повністю змінити ситуацію з війною в Україні. Але разом з іншими елементами тиску цілком реально вплинути на диктатора. Йому доведеться шукати відповідь на неприємне питання.
Перед Путіним та його владою буде стояти питання – продовжувати воювати в таких умовах, коли раз в 1-2 тижні горять нафтобази, чи ні? Воно постійно горить. Йдуть наступні удари. Потрібно ремонтувати, витрачати гроші. Або ж є мирна угода – і все припиняється,
– підкреслив Матвєєв.
Нагадаємо, що в Енгельсі вже четвертий день горить нафтобаза після атаки безпілотників, яка сталася 14 січня. За деякими даними, там горять цистерни з авіаційним паливом для бомбардувальників Ту-160.