Нафта подорожчала, оскільки санкції США вдарили по постачанню
Нафта подорожчала, оскільки санкції США вдарили по постачанню

Нафта подорожчала, оскільки санкції США вдарили по постачанню

Ціни на нафту збільшилися в п’ятницю, 17 січня, та досягли четвертого тижневого зростання поспіль, оскільки останні санкції США щодо російської торгівлі енергоносіями вдарили по постачанню та підвищили спотові ціни та тарифи на доставку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 44 центи, або 0,5%, до 81,73 долара за барель, ціни на проміжну нафту West Texas Intermediate США збільшилися на 62 центи, або 0,8%, до 79,3 долара за барель.

Цього тижня Brent і WTI подорожчали на 2,5% і 3,6%.

«Занепокоєння поставками через санкції США щодо російських виробниківнафти та танкерів у поєднанні з очікуванням відновлення попиту через потенційне зниження процентної ставки в США підтримують ринок сирої нафти», — сказав Тосітака Тадзава, аналітик Fujitomi Securities.

"Очікуване збільшення попиту на гас через холодну погоду в США є ще одним сприятливим фактором", - додав він.

Минулої п’ятниці адміністрація Байдена оголосила про розширення санкцій проти російських виробників нафти та танкерів, після чого було введено додаткові заходи проти російської військово-промислової бази та зусиль щодо ухилення від санкцій.

Основні клієнти Москви Китай та Індія зараз нишпорять по всьому світу в пошуках замінних барелів, що спричиняє різке зростання ставок доставки.

«Зростаючі ризики пропозиції продовжують надавати широку підтримку цінам на нафту», — пишуть аналітики ING у дослідницькій записці, додаючи, що нова адміністрація Дональда Трампа, як очікується, займе жорстку позицію щодо Ірану та Венесуели, двох основних постачальників сирої нафти.

Кращі очікування попиту також надали деяку підтримку ринку нафти з відновленням надії на зниження процентної ставки Федеральною резервною системою США після того, як дані показали зниження інфляції в найбільшій економіці світу.

Інфляція, швидше за все, продовжить послаблюватися і, можливо, дозволить центральному банку США знизити процентні ставки швидше, ніж очікувалося, заявив у четвер глава Федеральної резервної системи Крістофер Уоллер.

Тим часом економічні дані Китаю в п'ятницю продемонстрували вище, ніж очікувалося, економічне зростання за четвертий квартал і за весь 2024 рік, оскільки набула чинності низка стимулюючих заходів.

Проте продуктивність нафтопереробного заводу в Китаї у 2024 році скоротилася вперше за понад два десятиліття, якщо не рахувати пандемії 2022 року, показали державні дані в п’ятницю, оскільки заводи скоротили виробництво у відповідь на стагнацію попиту на паливо та зниження рентабельності.

Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader