Чернишов анонсував відкриття першого Українського хабу за кордоном протягом двох місяців
Чернишов анонсував відкриття першого Українського хабу за кордоном протягом двох місяців

Чернишов анонсував відкриття першого Українського хабу за кордоном протягом двох місяців

Перший Український хаб за кордоном буде відкрито протягом наступних кількох тижнів, орієнтовно до двох місяців.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов українським журналістам після зустрічі з представниками громади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Робота зі створення першого хабу вже дуже активно ведеться. Я впевнений, що протягом декількох тижнів, скажемо, двох місяців перші хаби вже почнуть працювати», - заявив Чернишов.

Він не сказав, де саме буде відкрито перший хаб, але натякнув, що це може бути Берлін.

Чернишов зазначив, що робота ведеться з розгортання мережу так званих українських хабів, Unity-центрів, в першу чергу в столицях країн, які прихистили найбільше українців – це Німеччина, Польща, Чехія.

За його словами, планується «поступово збільшувати присутність і можливість залучення українців за кордоном, постійної співпраці та взаємодії та розвитку українства, української ідеї, української присутності в країнах перебування».

Політик підкреслив, що ціллю і важливим напрямом роботи є саме єдність українців попри географію їх перебування.

«Для нашої держави кожен українець є важливим. Будемо зміцнювати українську ідентичність, і інтеграцію і, головне, єдність», - запевнив він.

Віцепрем’єр закликав не забувати, що з 2022 року в Європу вимушено переїхало близько 5 млн українців, з них 1,1 млн – у Німеччину. При цьому треба враховувати, що й до цього українська громада була представлена в цих країнах (наприклад, у Німеччині, за деякими оцінками, ще до початку повномасштабної війни мешкало 120-130 тисяч українців).

Треба поважати вибір цих людей, але підтримувати зв’язок з ними та пропонувати можливості щодо повернення, сказав Чернишов і підкреслив, що він очолює «не міністерство з повернення, а однозначно Міністерство єдності».

Політик зауважив, що українці мають бути успішними як на Батьківщині, так і за кордоном, вони мають бути залученими до соціального, економічного життя відповідних країн.

Важливе питання – діти, щоби вони не забували мову, держава намагається розвивати «український компонент» у школах за кордоном.

При цьому Чернишов звернув увагу на те, що підтримка українців за кордоном буде не на завжди, до цього треба готуватися.

«Ми будемо раді, якщо українці приймуть рішення щодо повернення, коли буде така можливість», - зізнався політик, але рішення поки залишатися за кордоном також буде сприйматися «з повагою», і ці люди будуть отримувати підтримку з боку України.

Чернишов поспілкувався в Посольстві України в ФРН

з представниками українських організацій і громад з усієї Німеччини, розповів їм про плани очолюваного ним міністерства, вислухав поради та зауваження.

Віцепрем’єр також узяв участь у конференції, присвяченій європейській інтеграції України, на якій також провів презентацію міністерства, планів держави щодо світового українства.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів 4 грудня 2024 року ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у Міністерство національної єдності України та призначив його очільником Олексія Чернишова. Міністр уже здійснив візит до Варшави, де також поспілкувався з громадою.

Источник материала
loader
loader