Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков на регіональному форумі “Підготовка фахівців у центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу“, передає кореспондент Укрінформу.
“Про стан ринку праці одним словом – кадровий голод. Не вистачає токарів, слюсарів, фрезерувальників, водіїв, навіть бухгалтерів вже не вистачає. У нас сьогодні не вистачає навіть юристів, бо у нас черга від державних організацій, установ, які кажуть: “Знайдіть нам нормальних фахівців”. Сьогодні в Харкові ситуація така, що у нас на одну вакансію– один безробітний. Причому, як правило, кваліфікація цього безробітного не відповідає вимогам роботодавця”, – розповів Котуков.
В таких умовах, за його словами, спостерігається конкуренція роботодавців за працівників.
“Ми конкуруємо як служба зайнятості за фахівців, державні установи не можуть втримати, тому що люди йдуть до приватних. І починається боротьба. Які наші дії в умовах цієї боротьби? З одного боку, ми робимо все, щоб забезпечувати постійне навчання. Ми відійшли від принципу “одна освіта на все життя”. Друге, і це моя особиста думка, чим далі, тим менше значення будуть мати дипломи - матимуть значення вміння та навички”, – наголосив директор обласного центру зайнятості.
Ще одна тенденція – стирання поділу на традиційно “жіночі” та “чоловічі” професії.
“Тому наш пріоритет на наступний рік, безумовно, це навчання жінок так званих чоловічих професій. Ми почали цей процес – у нас є жінки-водійки, у центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості жінки навчаються на слюсарів, фрезерувальників, будуть ще трактористки і машиністки. І це перспектива вже найближчих років”, – зазначив Котуков.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Мінекономіки, професії електромонтера, швачки, слюсаря-сантехніка та електрогазозварювальника зараз найзатребуваніші на ринку праці України.