У ЄС поскаржилися на «ТікТок» та 5 інших китайських компаній за порушення конфіденційності даних користувачів
У ЄС поскаржилися на «ТікТок» та 5 інших китайських компаній за порушення конфіденційності даних користувачів

У ЄС поскаржилися на «ТікТок» та 5 інших китайських компаній за порушення конфіденційності даних користувачів

Скаргу подала австрійська правозахисна група None Of Your Business.

TikTok, Shein, Xiaomi та ще три китайські компанії названі у скаргах щодо порушення конфіденційності, поданих у четвер австрійською правозахисною групою Noyb, яка стверджує, що фірми незаконно надсилали дані користувачів з Європейського Союзу в Китай, повідомив Reuters.

Віденська Noyb повідомила, що це їхні перші скарги проти китайських компаній. Правозахисна група подала шість скарг у чотирьох європейських країнах на призупинення передачі даних до Китаю та вимагає штрафів, які можуть досягати 4% світового доходу фірми, через порушення Загального регламенту захисту даних Європейського Союзу (GDPR).

У Noyb заявили, що Alibaba, яка володіє платформою для електронної комерції AliExpress, компанії Shein, TikTok, виробник смартфонів Xiaomi визнають, що надсилають особисті дані європейців до Китаю, а платформа онлайн-торгівлі  Temu та компанія  Tencent, яка володіє месенджерлм WeChat, передають дані в нерозголошені «треті країни», ймовірно до Китаю.

Відповідно до вимог Загального регламенту захисту даних Європейського Союзу (GDPR), передача даних за межі ЄС дозволена, лише якщо країна призначення не порушує захист даних.

«З огляду на те, що Китай є авторитарною державою зі шпигунством, абсолютно ясно, що Китай не пропонує такий самий рівень захисту даних, як ЄС. — прокоментував юрист із захисту даних Noyb Клеанті СарделіПередача особистих даних європейців є явно незаконною, і має бути негайно припинена».

Правозахисна група Noyb відома тим, що подавала скарги на такі американські компанії, як Apple, Alphabet та Meta, що призвело до кількох розслідувань і мільярдних штрафів для них.

Китайські компанії, зокрема «ТікТок», що належить китайській ByteDance, стикаються з перевірками регуляторів у різних країнах. «ТікТок» може закрити свій застосунок у США з 19 січня, якщо Верховний суд не заблокує заборону

Європейська комісія проводить розслідування віідносно «ТікТок» через вплив на президентські вибори в Румунії, що відбулися у листопаді 2024 року.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз Китай
Источник материала
loader
loader