Міноборони поновило права близько тисячі військових і членів їхніх родин
Міноборони поновило права близько тисячі військових і членів їхніх родин

Міноборони поновило права близько тисячі військових і членів їхніх родин

Центральне управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони України за минулий рік поновило права близько тисячі військових і членів їхніх родин.

Про це повідомили в оборонному відомстві, передає Укрінформ.

Більшість звернень стосувалися переведень до інших військових частин, питань грошового забезпечення, а також соціального захисту й виплат компенсацій.

Управління захисту прав військовослужбовців спрямувало до різних інстанцій понад тисячу запитів і листів, здійснило 10 службових перевірок, два розслідування, надіслало 19 повідомлень про вчинення злочинів.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник акцентував, що захист прав військовослужбовців є фундаментальним завданням оборонного відомства.

«За час роботи Центрального управління вже поновлено права понад 900 військових та членів їхніх родин, що підтверджує ефективність обраного підходу. Ми працюємо над впровадженням нових механізмів захисту та продовжуємо системно вдосконалювати нормативну базу», – заявив Мельник.

У Міноборони наголосили, що, крім розгляду звернень, фахівці Центрального управління захисту прав військовослужбовців постійно відстежують також і повідомлення в соціальних мережах та медіа, щоб оперативно виявляти можливі порушення прав.

За словами начальника ЦУЗПВ полковника Петра Фівкіна, на сьогодні управління вже розробило ключові нормативні документи, які посилили правові механізми захисту військовослужбовців і гарантували їм належний соціальний захист.

Серед важливих нормативних змін – наказ Міноборони №531, який затверджує порядок організації роботи з рапортами, а також схвалення порядку проведення перевірок щодо дотримання прав і соціальних гарантій військовослужбовців та їхніх родин.

Пропозиції фахівців управління ввійшли до Закону України № 4019-IX, що врегулював порядок проходження іноземцями й особами без громадянства військової служби за контрактом у Збройних силах, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.

У співпраці з Департаментом соціального забезпечення Міноборони внесені зміни до постанов Кабінету міністрів №168 і №975 щодо отримання одноразової грошової допомоги.

Триває також робота над законопроєктом «Про військового омбудсмена».

Як повідомлялося, у квітні минулого року в Міноборони створили Центральне управління захисту прав військовослужбовців. Підпорядковується воно безпосередньо міністру оборони, відповідає за розгляд звернень і скарг військовослужбовців, надання первинної правничої допомоги, проведення перевірок і розслідування порушень прав військових і членів їхніх сімей.

Теги по теме
Вооруженные силы Украины Минобороны
Источник материала
loader
loader