Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Близько року тому ми зустрілися з паном міністром, і я попросив у нього допомоги у відкритті регіонального центру захисту прав людини у Житомирі. Тоді він пообіцяв, що за допомогою Естонії такий центр з’явиться, і що він особисто приїде на його відкриття. Ми вкотре переконалися, що Естонія не просто щось обіцяє, а робить», - зазначив Лубінець.
За його словами, Центр захисту прав людини у Житомирі став першим в Україні, який з’явився завдяки підтримці уряду Естонії.
У Житомирі за сприяння Естонії відкрили Центр захисту прав людини / Фото: Ірина Чириця, Укрінформ
«Окрема увага в центрі приділятиметься захисту прав дітей. Тут буде відкритий простір за принципом «Барнахус плюс». Окрема увага приділятиметься спілкуванню з родинами військовополонених, цивільних заручників, зниклих безвісти за особливих обставин, а також усім, хто потребує нашої негайної допомоги, як от категорія громадян, яку називають «чорнобильцями», - додав уповноважений.
Як зазначив Цахкна, Естонія має багато проєктів у Житомирській області. За його словами, вона не є великою країною, але Україна може покладатися на естонський народ.
«Можу сказати, що ви не тільки воюєте за свою свободу, за нашу свободу, а й замість нас. Ви воюєте за вільну Європу. І хочу запевнити, що впродовж останніх трьох років це розуміння всередині європейських країн зростає. Українці платять жахливу ціну за те, щоб захищати свою свободу і незалежність. Звісно, ми б теж дуже хотіли миру, але ми переконані, що цей мир має бути справедливим», - зазначив Цахкна.
Міністр зауважив, що, підтримуючи Україну, Естонія підтримує безпеку Європи та архітектуру безпеки всього континенту. За його словами, позиція Естонії щодо членства України в ЄС і НАТО не зміниться.
Цахкна додав, що Україна також може розраховувати на допомогу Естонії, коли йдеться про постраждалих від війни.
Як повідомляв Укрінформ, у Житомирі презентували інтерактивну освітню програму для лідерів місцевого самоврядування IMPACT-Zhytomyr, яку розробили естонські партнери.