Як пише 24 Канал з посиланням на Independent, багато великих суден навіть обладнані невеликими моргами, призначеними для тимчасового зберігання померлих. Тож, що відбувається, коли на круїзному лайнері помирає людина – далі у матеріалі.
Смерті на борту круїзних лайнерів: цифри та причини
Нещодавнє дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі медицини подорожей і глобального здоров'я, вказує на те, що смертельні випадки на круїзних лайнерах трапляються нечасто. Проаналізувавши дані за період з 2000 по 2019 рік, дослідники виявили, що 623 людини загинули на 78 морських і річкових круїзних маршрутах, включених у вибірку. Примітно, що 89% загиблих були пасажирами, тоді як решта смертельних випадків стосувалися членів екіпажу.
Основними причинами смерті, виявленими в дослідженні, були:
- падіння за борт,
- падіння на нижню палубу,
- серцеві напади,
- самогубства.
Зважаючи на те, що близько 30 мільйонів людей щороку відправляються в круїз, вказана кількість смертей справді є мізерною. Але, коли трагедія таки стається, екіпаж має чіткий алгоритм дій.
Що робить екіпаж, якщо в круїзі помирає людина
Стандартний протокол для круїзних лайнерів передбачає наявність на борту щонайменше одного медичного працівника, а також повністю обладнаного пункту першої медичної допомоги. У разі нещасного випадку смерті в морі судновому лікарю доручається провести огляд померлого.
Екіпаж несе відповідальність за повідомлення супутників померлого про смерть. Якщо людина подорожувала одна, екіпаж докладе зусиль, щоб зв'язатися з її родичами на суші,
– йдеться у повідомленні.
Смерть людини обов'язково фіксується у судновому журналі, про неї також повідомляється владі тієї країни, під прапором якої ходить лайнер. Оскільки юридично судно є "територією" цієї країни.
У разі смерті, що сталася за підозрілих обставин на борту судна, проводиться негайне розслідування персоналом служби безпеки судна у співпраці з місцевими органами влади після прибуття в наступний порт заходу або державою прапора. Юрисдикція і протоколи повідомлення будуть визначатися місцеперебуванням судна на момент інциденту.
Деякі круїзні лайнери обладнані священнослужителями й невеликими каплицями, що дозволяє пасажирам проводити необхідні релігійні обряди для померлих під час перебування в морі.
На борту круїзних лайнерів є спеціалізовані холодильники, розташовані у корабельному морзі, які розташовані на найнижчій палубі. Цей морг може вмістити від трьох до шести тіл. Після прибуття в перший порт заходу місцева влада забирає тіло для подальшого обстеження. Вони проводять ретельний повторний огляд і видають офіційне свідоцтво про смерть, після чого організовують репатріацію померлого, як правило, літаком.
Всі витрати, пов'язані з транспортуванням тіла померлого на батьківщину, покриваються або родичами померлого, або коштом туристичної страховки, якщо така є в наявності.