Мінстратегпром вилучив 30 тисяч бракованих мін
Мінстратегпром вилучив 30 тисяч бракованих мін

Мінстратегпром вилучив 30 тисяч бракованих мін


Торік близько половини мін на фронті були українського виробництва. У 2025 році планується виготовити “максимальну кількість боєприпасів”.

На фронті замінили 10% бракованих мін, також виробничі стандарти були значно посилені. Загалом вилучено 30 тисяч бракованих боєприпасів, які не відповідали критичним вимогам. Про це у понедліок, 13 січня, зяавив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, пише . 

Він зазначив, що у вилученій партії мін виявлено низку проблем:

  • невідповідність діаметра боєприпасу, що не дозволяло пороховим газам виштовхувати міну, оскільки вони проходили повз неї між міною і стовбуром міномета;
  • відлітання частини конструкції міни;
  • некондиційність пороху, тобто він не вибухав із потрібною силою.

Сметанін зазначив, що зараз усі виробники мін перевіряють 100% зовнішніх геометричних параметрів боєприпасів, щоб забезпечити точну відповідність калібру.

Крім того, впроваджено герметичне пакування пороху, яке здатне витримувати до 10 годин у воді.

“Таке пакування тепер використовуватиметься як для мін, так і для інших боєприпасів. Порох із вилученої партії буде висушено та використано повторно”, – повідомив він. 

“Нове пакування також забезпечує 10 років зберігання боєприпасу на складах. Самі заряди після відкриття можуть зберігатися 12 годин на відкритому повітрі, адже додано додаткове лакування заряду. Тобто міна йде з новим підривачем, з доопрацьованим основним зарядом та перевіркою всіх геометричних параметрів”, – пояснив Сметанін.

Повідомляється, що всі браковані міни виробник замінює за власний рахунок. Нині виробництво боєприпасів триває у штатному режимі: вже поставлено понад 32 тисячі мін. 

Українські бійці продовжують використовувати браковані мінометні міни виробництва Укроборонпрому.



Теги по теме
Минобороны
Источник материала
loader