Путін не змінив своїх основних цілей у війні проти України - глава МЗС Естонії
Путін не змінив своїх основних цілей у війні проти України - глава МЗС Естонії

Путін не змінив своїх основних цілей у війні проти України - глава МЗС Естонії

Просто припинення вогню не забезпечить Україні миру, російська агресія все одно триватиме, бо Путін не змінив своїх основних цілей у війні.

Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна на спільній з главою МЗС України Андрієм Сибігою пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Очільник МЗС Естонії зауважив, що Україна б’ється за досягнення довготривалого миру і, безумовно, всі його прагнуть так само, як і українці.

«Але всі також розуміють: якщо це буде просто припинення вогню, якщо ми знову матимемо ще одні "Мінські угоди", то миру не буде. Можливо, буде якась пауза, але (російська) агресія триватиме», - сказав Цахкна.

Він додав, що Путін не змінив своєї основної цілі, яка полягала не в тому, щоб захопити якісь додаткові території чи знищити українську націю, а у ліквідації існуючої світової архітектури і міжнародного права.

За його словами, наразі це розуміння є, але для того, щоб змінити основну ціль Путіна і почати перемовини заради справедливого довгострокового миру, треба зараз надавати підтримку Україні у військовій та економічній сфері і допомагати українському ВПК, а також надати Україні безпекові гарантії.

«Естонія має чітку позицію, що найбільш ефективна безпекова гарантія не тільки для України, але також для Європи і, можливо, навіть глобально, полягає у членстві в НАТО. Звичайно, ми можемо продовжувати говорити, чи зараз слушний час для надання (Україні) запрошення, чи ні, але якщо ми дійсно підтримуємо Україну зараз, щоб вона мала більш потужну позицію, то наступними кроками, можливо, можуть бути робочі безпекові гарантії, а не повне членство на початку», - зазначив глава МЗС Естонії.

У цьому контексті він зауважив, що всі ці технічні аспекти треба обговорити.

«Але ми маємо бути переконані і постійно обстоювати позицію, що повноцінне членство в ЄС і НАТО дає стабільність не тільки для України, а й для Європи. Це і в наших інтересах також», - наголосив Цахкна.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна не відчуває жодного тиску з боку партнерів щодо якнайшвидшого досягнення угоди з Росією про припинення війни.

Теги по теме
война Эстония
Источник материала
loader
loader