НАТО оголосило про нову безпекову операцію у Балтиці після пошкодження кабелів
НАТО оголосило про нову безпекову операцію у Балтиці після пошкодження кабелів

НАТО оголосило про нову безпекову операцію у Балтиці після пошкодження кабелів

Охорону інфраструктури в межах операції забезпечуватимуть кораблі та авіація, а також флот морських дронів.

НАТО оголосило про початок нової операції «Балтійський вартовий», яка має забезпечити охорону морської інфраструктури регіону. Про це оголосив сьогодні, 14 січня, генеральний секретар Альянсу Марк Рютте під час Саміту балтійських країн — членів НАТО, повідомляється на офіційному сайті Альянсу.

Рютте згадав, що нещодавні диверсії у Балтійському морі пошкодили енергетичні й комунікаційні кабелі, але він упевнений, що, працюючи разом з усіма членами Альянсу, країни зроблять усе необхідне, щоб гарантувати безпеку та захист не лише критичній інфраструктурі, а й «усьому, що нам дороге».

Повідомляється, що охорону в межах операції забезпечуватимуть кораблі та авіація. Генеральний секретар також оголосив про розгортання флоту морських дронів.

Рютте додав, що НАТО працюватиме з членами Альянсу над інтеграцією національних засобів спостереження — усе заради поліпшення здатності захищати критично важливу підводну інфраструктуру і реагувати в разі потреби.

Нагадаємо, 25 грудня 2024 року кабель між Естонією та Фінляндією був  пошкоджений танкером Eagle S, який входить до так званого російського тінього флоту.

Фінська компанія Fingrid подала заяву про арешт танкера Eagle S, який входить у російський тіньовий флот та пошкодив кабель.  Танкер, що перевозив російську нафту, підозрюється у навмисному пошкодженні кабелів і трубопроводів, протягнувши якір по дну Балтійського моря на понад 100 км.

Згодом фінська влада повідомила, що екіпаж нафтового танкера російського тіньового флоту Eagle S мав намір перерізати й інші підводні кабелі та газовий трубопровід,  що могло спричинити масштабні перебої у критичній інфраструктурі. 

Раніше 17–18 листопада 2024 року були пошкоджені два кабелі між Швецією, Литвою, Німеччиною та Фінляндією. Як повідомив тоді міністр оборони Швеції Карл-Оскар Болін, кабель зазнав ушкоджень від перетягування якоря, ймовірно, як зазначали раніше китайським судном Yi Peng 3. Як вважають слідчі, китайське судно зробило це навмисно, а капітана судна завербували російські спецслужби. 

8 січня 2025 року Швеція заявила, що знайшла ще один пошкоджений кабель — Nordbalt. За даними попереднього розслідування, його теж пошкоджено якорем.

Фото з сайту НАТО

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
НАТО
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader