Мінфін підтвердив потребу в зовнішній підтримці України на $39,3 мільярда
Мінфін підтвердив потребу в зовнішній підтримці України на $39,3 мільярда

Мінфін підтвердив потребу в зовнішній підтримці України на $39,3 мільярда

Міністерство фінансів підтвердило потребу в міжнародній підтримці України на 2025 рік обсягом 39,3 млрд дол.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Мінфіну за підсумками засідання керівного комітету платформи донорів.

Зазначається, що 14 січня відбулось 12-те засідання Керівного комітету Української платформи донорів в онлайн форматі. У фокусі уваги були забезпечення макрофінансової стабільності Україниу 2025 році, відновлення та енергетика, а також стан впровадження реформ.

У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко, віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, Координатор з питань допомоги США в Європі та Євразії у Державному департаменті США Марія Лонгі та гендиректор Генерального директорату Єврокомісії з питань політики сусідства Герт Ян Купман, представники країн-партнерів та міжнародних фінансових організацій.

Марченко подякував колегам за активну співпрацю у межах Платформи. На сьогодні вона налічує вже 23 учасників, зокрема, країни, які є постійними і тимчасовими членами чи тимчасовими спостерігачами, а також 7 міжнародних фінансових організацій.

У 2024 році економіка України продемонструвала зростання, заявив Марченко.

"Податкові та митні доходи бюджету збільшились на 9,4 млрд дол. США, близько 6,5% ВВП, порівняно з 2023 роком. Кошти було спрямовано на забезпечення військових потреб країни. Загалом понад половина видатків бюджету-2024 була передбачена на сектор безпеки та оборони. Зовнішня бюджетна підтримка склала 41,7 млрд дол. США..." - зауважив міністр.

Однак виклики для фінансової системи зберігаються і цьогоріч.

"Міністерство фінансів вживає заходів для збільшення внутрішніх доходів держбюджету, але потреба у міжнародній підтримці залишається - 39,3 млрд дол. США”, - зазначив Марченко.

Міністр фінансів України висловив вдячність країнам G7 та ЄС, а також міжнародним фінансовим організаціям за рішення щодо підтримки України у забезпеченні критично важливих бюджетних потреб у 2025 році.

Окремо сторони обговорили стан впровадження реформ в Україні, зокрема, реформу управління публічними інвестиціями (Public Investment Management, PIM), що має збільшити ефективність та прозорість відбудови.

“Комплексний підхід до реформування важливий для економічного зростання та інтеграції України в Європейський Союз. У 2024 році Україна виконала 200 заходів з Матриці реформ”, - додав міністр.

Учасники платформи наголосили на готовності шукати нові механізми забезпечення фінансових, і не тільки, потреб України, підсумували в пресслужбі міністерства.

Як повідомлялось, у 2024 році затверджено Єдиний портфель публічних інвестицій (2025 Single Project Pipeline). Наразі він складається з 769 проєктів вартістю понад 60 млрд дол. США; 92 проєкти вже відібрано урядом України для фінансування.

Теги по теме
Украина Экономика Минфин
Источник материала
loader
loader