Як погода на Кіровоградщині впливає на озимі зернові культури
Як погода на Кіровоградщині впливає на озимі зернові культури

Як погода на Кіровоградщині впливає на озимі зернові культури

Січнева погода на Кіровоградщині сприяє розвитку озимих зернових культур. Однак, якщо надалі не буде снігу, навесні у ґрунті бракуватиме вологи, що вплине на врожай. Про це Суспільному розповів керівник аграрного господарства з села Кетрисанівка Кропивницького району Сергій Бергер, пише agronews.ua.

Зі слів фермера, він сіє озимі пшеницю та ячмінь з 1994 року, попри зміни погоди та ризики. Останні два роки взимку відбувається коливання температур – від плюсових до заморозків.

“Особливо боїться перепадів температур озимий ячмінь. Пшениця більш-менш витримує ці перепади, а саме озимий ячмінь частково вимерзає. Тоді виходить, що ми не добираємо врожай”.

Якщо взимку не буде снігу, навесні бракуватиме вологи, сказав керівник господарства.

“У нас тільки в межах 20 сантиметрів є волога, далі – засуха. Якщо не буде запасів глибини вологи, яка формується внаслідок снігу, тоді буде й недобір врожаю”.

Агроном господарства Сергій Череватенко перевірив озиму пшеницю, яку посіяли у середині вересня.

“Пшениця розвинулася непогано, покущилася. Є тільки один нюанс – приморозки були без снігу. Вони попалили листя”.

Безсніжна зима вплине на майбутній врожай, сказав агроном.

“Вона не вимерзне, буде жити, але у свою точку росту пригнітиться. Почне по-новому розвиватися і тоді від цього буде менший урожай, відсотків на 50”.

Директор інституту сільського господарства Ігор Семеняка розповів, що досліджує посіви озимого ячменю на науково-інноваційному полігоні.

“Вже відбулися два етапи загартування ячменю і буде раптове зниження температури до мінус 10-12 градусів. Для нього це не страшно. Тобто на глибині вузла кущіння такі посіви ячменю можуть витримувати до мінус 11-14 градусів. Якщо в повітрі, то десь до мінус 18-20 градусів. Озима пшениця – більш морозостійка культура, ніж озимий ячмінь і, особливо, ріпак”.

Керівниця профільного департаменту Валерія Фурманова розповіла, що посівну озимих в області, як і торік, завершили наприкінці жовтня.

“Зернових посіяли 392 тисячі гектарів. Це на 42 тисячі гектарів більше, ніж було торік. Більшість посівів озимих складає пшениця – 343 тисячі гектарів або 87% посівних площ”.

Щоб отримати хороший врожай озимих і не залежати від перепадів погоди, директор інституту сільського господарства Ігор Семеняка радить аграріям звернути увагу на українські сорти селекції зернових.

“Наші сорти витримують досить низькі температури та перепади температур між теплом і холодом”.



Перегляди: 0
Источник материала
loader
loader