Китай та Індія шукатимуть заміну нафті з РФ – ЗМІ
Китай та Індія шукатимуть заміну нафті з РФ – ЗМІ

Китай та Індія шукатимуть заміну нафті з РФ – ЗМІ

Російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій США та Британії, оскільки Пекін та Делі були головними покупцями російської нафти.

Нові санкції США проти російської нафти змусять китайських та індійських нафтопереробників шукати інших постачальників – з Близького Сходу, Африки та Америки. Про це у неділю, 12 січня, повідомляє із посиланням на трейдерів та аналітиків.

Зазначається, що багато з танкерів, які потрапили під санкції США, використовувалися Росією для доставки нафти до Індії та Китаю, адже західні санкції та обмеження цін, введені країнами “Групи семи” у 2022 році, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи до Азії.

Деякі танкери також перевозили нафту з Ірану, який також перебуває під санкціями.

За словами джерел агентства, російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій, які змусять китайських незалежних нафтопереробників надалі скорочувати виробництво нафтоперероблення.

Провідний аналітик Kpler з вантажних перевезень Метт Райт зазначив, що серед суден, які потрапили під санкції США, 143 є нафтовими танкерами, які торік відвантажили понад 530 млн барелів російської сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни.

З них близько 300 мільйонів барелів було відправлено до Китаю, а основна частина решти пішла до Індії.

“Ці санкції суттєво скоротять флот суден, доступних для доставки сирої нафти з Росії в короткостроковій перспективі, підвищуючи ставки фрахту”, – сказав Райт.

Сінгапурський трейдер повідомив, що танкери, які потрапили у чорний список, доставляли близько 900 тисяч барелів російської нафти на добу до Китаю за останні 12 місяців.

Зазначається, що за 11 місяців минулого року імпорт російської нафти в Індію зріс на 4,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року до 1,764 млн барелів за добу, або 36% від загального імпорту Індії.

Обсяг Китаю, включаючи трубопровідне постачання, зріс на 2% до 2,159 мільйона барелів за добу, або 20% від загального імпорту, за той же період.

Нагадаємо, 10 січня влада США оголосила про нові масштабні санкції проти нафтового сектору Росії. Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля. Цього ж дня до санкцій приєдналася Велика Британія.



Теги по теме
санкции нефть Индия
Источник материала
loader