Петиція про винесення на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до колишнього заступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова набрала необхідні 25 тисяч підписів. Про це свідчить картка петиції на сайті Кабміну.
Петиція була оприлюднена на сайті уряду 24 грудня 2024 року. Її авторкою є керівниця відділу розслідувань Hromadske Ярослава Вольвач.
Учасники Медіаруху, українські медійні та громадські організації підтримали петицію і закликали президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти Андрія Портнова.
Вони нагадали, що у 2021 році США ввели санкції проти Портнова, обґрунтувавши це його причетністю до корупційних дій, спрямованих на контроль української судової системи.
Окрім цього, з 2010-го по 2014 рік Андрій Портнов обіймав ключові посади в Адміністрації президента Віктора Януковича та був причетним до ухвалення так званих «законів 16 січня», які порушували права громадян, обмежували свободи та визнавали громадянське суспільство «екстремістами» й «іноземними агентами». Вони також нагадали про журналістські розслідування про можливий збережений вплив Андрія Портнова на судову систему України.
Сам Портнов у відповідь закликав Кабінет Міністрів видалити цю петицію. Він також назвав учасників Медіаруху «організованою групою», а заяву Медіаруху із закликом до президента винести на розгляд РНБО санкції щодо Портнова — «доносом».
Раніше Портнов неодноразово вступав у конфлікт із журналістами та громадськими організаціями, зокрема подавав і вигравав позови до Hromadske, до Руху «Чесно», проти редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова та Центру протидії корупції, проти Hromadske через розслідування щодо окупації Криму, проти медіа LB, Kyiv Independent і аналітичного центру StateWatch тощо.
Детальніше про Андрія Портнова читайте в матеріалі: «Непокаране зло повертається й росте. Хто такий Андрій Портнов?».
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.