Уряд Британії планує обмежити додаткові доходи депутатів від роботи в медіа
Уряд Британії планує обмежити додаткові доходи депутатів від роботи в медіа

Уряд Британії планує обмежити додаткові доходи депутатів від роботи в медіа

Уряд Великої Британії планує обмежити додаткові доходи депутатів від роботи у медіа, щоб зменшити ризики конфлікту інтересів та відновити довіру до парламенту. Лідер Палати громад Люсі Павелл ініціює обговорення нових правил, які торкнуться контрактів із медіакомпаніями, що можуть негативно впливати на репутацію депутатів і створювати потенційні конфлікти.

Уряд Великої Британії розглядає ініціативу щодо посилення правил отримання додаткових доходів депутатами парламенту через контракти з медіакомпаніями. Пропозиція має на меті зменшити ризики конфлікту інтересів і відновити довіру до політиків.

Про це пише The Guardian.

Зазначається, що лідер Палати громад Люсі Павелл на засіданні багатопартійного комітету зі стандартів у вівторок ініціює обговорення нових правил. Вони стосуватимуться медійних контрактів, які можуть призводити до конфлікту інтересів чи шкодити репутації парламенту.

Серед тих, хто отримував значні суми від роботи на медіа, є такі відомі постаті, як Джейкоб Ріс-Могг і Найджел Фарадж. Зокрема, Ріс-Могг заробив понад £300,000 за свою роботу ведучим на каналі GB News, тоді як Фарадж отримував £98,000 на місяць як ведучий цього каналу, паралельно працюючи «бренд-амбасадором» золотовидобувної компанії.

Депутат Лі Андерсон задекларував 100,000 фунтів стерлінгів річного доходу за 8 годин роботи на тиждень для GB News.

«Довіра до політики нині на рекордно низькому рівні. Люди вважають парламент віддаленим і таким, що не відповідає їхнім інтересам. Ми були обрані з обіцянкою повернути політику до служіння суспільству», — зазначила Люсі Павелл.

Вона додала, що уряд поважає бажання деяких депутатів зберігати професійні кваліфікації, наприклад, у сфері медицини чи юриспруденції, але медійні контракти потребують перегляду.

«Ми розглянемо питання, чи не створюють ексклюзивні контракти з медіакомпаніями ризики для репутації парламенту та потенційні конфлікти інтересів», — наголосила Люсі Павелл.

Раніше уряд вже закрив «лазівки», які дозволяли депутатам отримувати плату за консультації щодо парламентської роботи та публічної політики. Проте медійна діяльність залишалася поза межами цих обмежень.

«Ніхто не повинен монетизувати привілеї, пов’язані зі статусом депутата. Ми маємо відновити довіру до парламенту як до органу, що служить суспільству, якого люди по праву очікують і заслуговують», — сказала Люсі Павелл.

Очікується, що після обговорення у комітеті пропозиції буде винесено на голосування в Палаті громад.

Фото: Stefan Rousseau/PA.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Великобритания
Источник материала
loader
loader