Інавгурація Трампа зібрала рекордні $170 мільйонів, серед донорів Цукерберг і Безос
Інавгурація Трампа зібрала рекордні $170 мільйонів, серед донорів Цукерберг і Безос

Інавгурація Трампа зібрала рекордні $170 мільйонів, серед донорів Цукерберг і Безос

Організаційний комітет інавгурації Дональда Трампа, запланованої на 20 січня, припинив продаж квитків на церемонію та супутні заходи, призначені для великих донорів і компаній. За інформацією The New York Times, комітет зібрав понад $170 млн — рекордну суму в історії США для цього заходу.

Немає жодних обмежень щодо суми, яку окрема особа, компанія чи група може пожертвувати на користь комітету. Тому до дати церемонії комітет може зібрати понад $200 млн.

The Page розповідає, навіщо багатії та великі компанії жертвують кошти на інавгурацію президентів і чим це свято Трампа відрязняється від минулого.

Хто фінансово підтримав Трампа та що змінилось у 2025 році

2017 року, коли Трамп розпочинав свій перший президентський термін, майже жодна знаменитість не хотіла асоціюватися з ним. Але й тоді організаційний комітет зібрав рекордні $107 млн. Це вдвічі більше суми, зібраної Бараком Обамою на його першу інавгурацію у 2009 році, або Джо Байденом в 2020-му.

У США цілком звично, що компанії та особи, які хочуть здобути прихильність нового президента, роблять значні пожертви інавгураційному комітету. Однак незвичною є участь цього року таких багатіїв, як Джефф Безос і Марк Цукерберг, власники Amazon і Meta. Вони мали багаторічні неоднозначні, а іноді й відкрито конфліктні стосунки з Трампом і тривалий час підтримували прогресивні кола, як і більшість представників технологічного сектору США.

Після перемоги Трампа на торішніх виборах генеральний директор Google Сундар Пічаї, який раніше називав заворушення 6 січня 2021 року (так званий «Штурм Капітолія» – The Page) «антиподом демократії», привітав Трампа з «рішучою перемогою».

Потім під час пресконференції Трамп сказав: «Першого разу всі боролися зі мною... Цього разу всі хочуть бути моїми друзями».

І Безос, і Цукерберг пожертвували по мільйону доларів кожен, придбавши шість квитків на шість заходів, що відбудуться з 17 січня, включно з інавгурацією та престижною вечерею з Дональдом Трампом і його дружиною Меланією, запланованою на 19 січня. Meta не робила пожертв комітету Трампа у 2017 році чи Байдена у 2021-му. Водночас Amazon пожертвувала Трампу $58 тис. у 2017-му, а також транслювала інавгурацію Байдена в 2021 році на Prime Video. Цього року компанія зробить те саме для Трампа.

Хто ще підтримав інавгурацію Дональда Трампа

На інавгурації будуть присутні CEO OpenAI Сем Альтман, керівники Uber, Toyota, General Motors, Google, Apple, Boeing та інших провідних американських компаній. Компанія Ford до грошової пожертви додала ще й кілька своїх автомобілів у подарунок новій адміністрації.

Бажання деяких донорів висловити підтримку Трампу, який високо цінує такі прояви особистої уваги, настільки сильне, що навіть після того, як квитки закінчилися, вони вирішили пожертвувати мільйон доларів без будь-якої гарантії потрапити на церемонію. Їх внесли до списку очікування, але малоймовірно, що хтось відмовиться від участі в урочистих заходах.

Брендан Главін, директор з досліджень OpenSecrets, вашингтонської некомерційної організації, що займається дослідженням впливу грошей на політику, сказав CNBC, що інавгурація Трампа дає їм «чудову можливість вислужитися перед новою адміністрацією».

«Ніхто з цих людей не хоче бути боксерською грушею Трампа протягом чотирьох років», — підкреслив він.

Источник материала
loader
loader