Під час засідання Верховний суд США дав зрозуміти, що, ймовірно, підтримає закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах з 19 січня, якщо популярна соціальна платформа не буде продана її китайською материнською компанією ByteDance.
Про це пише АР.
На слуханнях, які тривали понад дві з половиною години, судді розглядали протистояння між свободою слова та національною безпекою. Більшість суддів висловили занепокоєння щодо загроз, які TikTok може становити через зв’язки з Китаєм.
Головний суддя Джон Робертс окреслив ключову проблему: TikTok належить ByteDance, яка, за китайським законодавством, зобов’язана співпрацювати з розвідувальними службами уряду КНР.
Якщо закон залишиться чинним, TikTok повинен буде припинити свою діяльність у США з 19 січня. Адвокат TikTok Ноел Франциско закликав суд тимчасово призупинити дію закону, що дало б президенту-електу Дональду Трампу можливість укласти політичне рішення після його інавгурації 20 січня. Трамп, який має 14,7 мільйона підписників на TikTok, також закликав перенести крайній термін.
Франциско та інші представники TikTok зосередилися на обмеженнях Першої поправки, які вплинуть на користувачів і контент-креаторів, якщо закон набуде чинності. Однак судді висловили скептицизм, за винятком судді Ніла Горсача, який назвав підхід адміністрації Байдена «патріотичним».
Суддя Бретт Кавано підкреслив загрозу для національної безпеки: «Доступ Китаю до даних десятків мільйонів американців, зокрема молоді, виглядає як серйозна загроза для майбутнього країни».
Робертс наголосив, що закон не забороняє користувачам висловлюватися, але забороняє збирання даних TikTok.
Якщо TikTok не продадуть затвердженому покупцеві, магазини додатків, такі як Apple і Google, будуть зобов’язані видалити TikTok зі своїх платформ. Хоча користувачі, які вже мають програму, зможуть продовжувати її використовувати, оновлення та підтримка припиняться, що зробить додаток зрештою непридатним для використання.
ByteDance, яка відмовляється продавати TikTok, вже привернула увагу інвесторів. Зокрема, ініціатива Project Liberty мільярдера Френка МакКорта подала пропозицію про придбання американських активів TikTok.
Уряд США стверджує, що зібрані TikTok дані користувачів, зокрема конфіденційна інформація про їхні звички, можуть потрапити до китайського уряду. Алгоритм TikTok також може бути використаний для маніпулювання контентом.
TikTok заперечує ці звинувачення, заявляючи, що платформа не є інструментом китайської влади. Однак переговори між TikTok і адміністрацією Байдена в 2021–2022 роках не дали результатів, оскільки уряд визнав запропоновані заходи захисту недостатніми.
Суд має ухвалити рішення вже найближчими днями, ймовірно, до крайнього терміну 19 січня.
Фото: АР.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.