TikTok попереджає про наслідки для інших компаній світу, якщо Верховний суд США його заборонить
TikTok попереджає про наслідки для інших компаній світу, якщо Верховний суд США його заборонить

TikTok попереджає про наслідки для інших компаній світу, якщо Верховний суд США його заборонить

Закон, який обговорювався у Верховному суді 10 січня, встановлює 19 січня крайнім терміном для китайської материнської компанії ByteDance, щоби аби продати популярну соціальну медіаплатформу, або зіткнутися із забороною з міркувань національної безпеки.

Адвокат TikTok та її китайської материнської компанії ByteDance Ноель Франциско  під час дебатів у Верховному суді США заявив, що закон про заборону додатку може розповсюдитись на інші світові компанії. Про це повідомляє Reuters.

Закон, який обговорювався у Верховному суді 10 січня, встановлює 19 січня крайнім терміном для ByteDance, щоби аби продати популярну соціальну медіаплатформу, або зіткнутися із забороною з міркувань національної безпеки.

Компанії прагнули щонайменше відтермінувати виконання закону, який, на їхню думку, порушує Першу поправку до Конституції США, що захищає свободу слова від обмежень з боку уряду.

Адвокат Ноель Франциско, який представляє інтереси TikTok і ByteDance, під час дебатів стверджував, що схвалення цього закону Верховним судом може призвести до ухвалення законів, спрямованих проти інших компаній з аналогічних підстав. 

«Кінотеатри AMC раніше належали китайській компанії. Згідно з цією теорією, Конгрес міг би наказати AMC цензурувати будь-які фільми, які не подобаються Конгресу, або просувати будь-які фільми, які потрібні Конгресу», - сказав Франциско суддям.

Своїми запитаннями під час дебатів судді дали зрозуміти, що вони схильні підтримати закон, хоча деякі з них висловили серйозну стурбованість щодо його наслідків для Першої поправки до Конституції.

«TikTok - це платформа, якою користуються близько 170 мільйонів людей у ​​Сполучених Штатах, що становить приблизно половину населення країни. Конгрес ухвалив цей намір минулого року з переважною двопартійною підтримкою, оскільки законодавці вказали на ризик того, що китайський уряд використовуватиме TikTok для шпигунства за американцями та проведення таємних операцій з впливу», - зазначається у публікації Reuters. 

Нагадаємо, нещодавно Міністерство юстиції США звернулося до Верховного суду із закликом відхилити прохання новообраного президента Дональда Трампа про відтермінування дії закону, який вимагає заборони TikTok або продажу його американських активів до 19 січня.

Раніше ми повідомляли, що на початку грудня 2024 року американський апеляційний суд підтвердив закон про примусовий продаж тіктоку. Компанії ByteDance, якій належить цей китайський сервіс, не вдалося в суді оскаржити вимогу продати його американській компанії. Хоча ByteDance і TikTok сподіваються добитися правди вже у Верховному суді, часу, протягом якого компанія зможе зберегти своє існування, залишається все менше. Особливо на тлі вивчення ролі тіктоку під час виборів у Румунії та забороною тіктоку в Албанії на рік через загибель підлітка внаслідок сварки в соцмережі та поширення відео про це.

Ці історії навколо тіктоку насправді наближають імовірне блокування цього сервісу не лише у США. У ЄС уже є досвід обмеження одного з сервісів, що належить тіктоку. Якщо в Америці виконання закону щодо тіктоку передбачає продаж цього продукту американському власнику, то претензії до нього в ЄС та не лише тут (а ще в Канаді) ще більше посилюють екзистенційну кризу китайського сервісу.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
США Китай Суд Соцсети запрет
Источник материала
loader