Кордони та уряди постійно змінювалися, тож іноді нація з багатою та довгою історію може мати молоду державність. До прикладу, як Україна, яка відновила свою незалежність у 1991 році. Тож це доволі суперечливе питання і все залежить від того, за якими критеріями вимірювати вік країни. Про це пише 24 Канал.
Яка країна найстаріша за датою заснування
Навряд історики колись дійдуть згоди щодо однієї "найстарішої країни". Однак якщо орієнтуватися на задокументовану історію правління цивілізацій у межах територій, подібних до кордонів сучасних країн, то найстарішою державою можна вважати Єгипет.
Так, Єгипет є найстарішою країною світу, якщо прийняти дату його заснування в 3150 році до нашої ери. Це орієнтовний початок правління фараона Нармера, який був першим царем першої династії Єгипту, і кінець стародавнього Єгипту.
Єгипет одна із найстаріших країн у світі / Pexels
Палета Нармера, яка відображає сцени з життя фараона, говорить про те, що саме Нармер об'єднав Верхній і Нижній Єгипет.
Незалежно від того, чи справді Нармер об'єднав Єгипет, "Палітра" датується "саме тим періодом, коли Єгипет вперше став об'єднаною, могутньою, багатою та грамотною державою,
– писав історик Роберт Дж. Венке в Оксфордській енциклопедії стародавнього Єгипту.
Загалом Єгипет називають колискою прадавньої цивілізації, адже він має одну з найдавніших історій у світі.
Стародавній Єгипет був одним із перших центрів ранньої писемності, сільського господарства, урбанізації, організованої релігії та центрального уряду.