Прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» покажуть 12 січня на Першому каналі Суспільного
Прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» покажуть 12 січня на Першому каналі Суспільного

Прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» покажуть 12 січня на Першому каналі Суспільного

Серіал містить 12 серій. Кожна з них розповідає про одну з організацій, що стали опорою для тисяч людей, поєднуючи юридичну підтримку, збір доказів і допомогу постраждалим.

У неділю, 12 січня, о 22:00 на Першому каналі покажуть прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» про тих, хто щоденно бореться за права людини в Україні. Серіал створено компанією Fresh Production Group на замовлення Суспільного мовлення за підтримки МЗС Королівства Нідерландів. Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.

Серіал містить 12 серій. Кожна з них розповідає про одну з організацій, що стали опорою для тисяч людей, поєднуючи юридичну підтримку, збір доказів і допомогу постраждалим. Зокрема, серії 9 та 10 — це історії про роботу «Крим SOS» та «Блакитний птах».

Громадська організація «Крим SOS» висвітлює незаконність окупації півострова та репресивну політику Росії щодо кримчан, підтримує зв’язки Криму з материковою Україною, консолідує суспільство через захист прав, свобод та інтересів ВПО і постраждалих від збройного конфлікту на сході України та в Криму. «КримSOS» надає екстрену допомогу ВПО, координує громадські ініціативи з цих питань, сприяючи єдності України. Керівником організації є Олексій Тільненко.

Прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» покажуть 12 січня на Першому каналі Суспільного - Фото 1

Таміла Ташева, співзасновниця ГО «Крим SOS»

Лицар: голова правління Олексій Тільненко.

Героїня: полонена, звинувачена у «шпигунстві» Леніє Умерова, в кадрі — брат Азіз Умеров.

Свідки: заступник гендиректора Українського інституту Алім Алієв; головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик; Постійна Представниця Президента України в АР Крим (до грудня 2024 року) Таміла Ташева.

Громадська організація «Блакитний птах» допомагає людям, які зазнали незаконного затримання, жорстокого поводження, катувань, а також їхнім родинам. Психологи проводять стабілізаційну роботу з людьми після звільнення, а юристи надають підтримку з юридичних питань. Після звільнення організація забезпечує соціальний і медичний супровід. Керівницею «Блакитного птаха» є психологиня Ганна Мокроусова.

Прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» покажуть 12 січня на Першому каналі Суспільного - Фото 2

Ганна Мокроусова, керівниця ГО «Блакитний птах» 

Лицарка: голова ГО «Блакитний птах» Ганна Мокроусова.

Героїня: Лідія Місюренко — мати, яка вже 11 років живе у нескінченному пошуку свого сина, захопленого у полон російськими агресорами у 2014 році; Сергій Артішук — рік перебував у полоні на території тимчасово окупованої Донецької області та РФ.

Свідок: голова правління ГО «Фонд Маша» Тетяна Мураткіна.

Попередні серії вже можна переглянути на ютуб-каналі Першого: ГО «Центр громадянських свобод», ГО «Truth Hounds», ГО «Медійна ініціатива за права людини», ГО «Fight For Right», ГО «Центр прав людини ZMINA», Асоціація родин захисників «Азовсталі».

Команда проєкту — автори сценарію Марія Лебедєва, Ольга Бондаренко, Наджіє Аметова; режисер-постановник Роман Барабаш; оператор-постановник Максим Гуцу; композитори Владислав Курач, Антон Грідін; головний режисер монтажу Максим Десятерик; лінійний продюсер Євгенія Котенко; виконавчі продюсери Оксана Ісідорова, Олександр Опанасюк; продюсери Володимир Ладижець, Олег Щербина, Юлія Чернявська.

  • Читайте також: Документальний фільм «На честь»: про військові символи за правилами та від серця

Фото: Суспільне

Читайте також
Фільм Суспільного «Якби Чорновіл»: хто насправді заважає реформам в Україні
«Лицарі правозахисту» на сцені й на екрані. Суспільне показало серіал про правозахисників
Документальний фільм «На честь»: про військові символи за правилами та від серця
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»
Митець і тоталітарний режим. Суспільне презентувало документальний фільм «О.Довженко. Великий компроміс»
Документальна стрічка про Параджанова отримала нагороду Національного рейтингу Укрінформу «Інфобум-кіно 2024»
«Імена», які зберігають пам’ять про загиблих на війні Героїв
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «На честь»
Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Источник материала
loader
loader