Про це він сказав в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі.
“Україна змушує Росію платити високу ціну за її агресію. Майже три роки Україна стримує Росію від великих проривів. Це надзвичайне досягнення. Однак мене глибоко непокоять безперервні російські авіаудари й участь північнокорейських військ. Героїчна боротьба України за свободу та демократію мотивує нас надавати Україні те, чого вона потребує”, - сказав він.
Він наголосив, що Україні потрібна протиповітряна оборона, артилерійські боєприпаси, дрони та технології для боротьби з безпілотниками, а також засоби для подальшого розвитку української оборонної промисловості в цих напрямках.
“Я не в змозі робити припущень щодо того, скільки триватиме війна в Україні. Проте Україна продовжує дивувати світ”, - відповів він на запитання Укрінформу про те, скільки може тривати війна в Україні.
Брекельманс також зазначив, що Путін і його режим чітко заявили про власні імперські прагнення щодо інших держав, які вони вважають частиною своєї сфери впливу.
“Цілком імовірно, що у разі досягнення своїх цілей в Україні, Росія зверне погляд в іншому напрямку”, - сказав він.
Відповідаючи на запитання про те, які кроки та дії задля зміцнення обороноздатності України, а також можливі нові технології, що допомогли б Україні виграти війну, обговорювали учасники засідання Контактної групи з питань оборони України у Німеччині на авіабазі “Рамштайн”, міністр сказав:
“Усі присутні сьогодні країни зібралися тут, тому що налаштовані допомогти Україні протистояти російській агресії. Тут вони знаходять одна одну для співпраці на різних напрямках. Контактна група з оборони України насамперед обговорює військову підтримку, а не розробку нових технологій”.
Брекельманс наголосив, що не може вдаватися в подробиці тем для обговорення: “Я не можу докладніше розповідати, що ми обговорювали в Контактній групі з питань оборони України, оскільки будь-яка інформація з цього приводу може допомогти агресору”, - сказав він.
Як повідомлялося, учасники засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") разом із союзниками затвердили вісім дорожніх карт, які визначають ключові цілі Сил оборони України до 2027 року.
Фото: ANP