Шість із 20 застосунків, якими українці користувалися найактивніше у 2024 році, — належать українським розробникам. Про це повідомило агентство інтернет-маркетингу Webpromo, яке уклало рейтинг на запит Уповноваженого із захисту державної мови.
Рейтинг сформований на основі даних про завантаження застосунків з онлайнмаркетів для пристроїв Android та iOS за період з січня по жовтень минулого року. Зазначено, що в Україні переважає кількість користувачів Android. Так, частка ринку цієї мобільної операційної системи становить 67,32%, у той час як для iOS — 32,31%.
Перші три позиції у рейтингу зайняли застосунок соцмережі «Тікток», месенджера «Телеграм» та застосунок для шопінгу «Тему».
Серед інших лідерів соціальних мереж — «Тредс», «Інстаграм», «Фейсбук». Окрім згаданого телеграму, українці віддають перевагу також «Вотсап», «Вайбер» і «Гетконтакт».
«Незважаючи на те, що наразі існують сумніви щодо безпеки конфіденційності даних у цих месенджерах, вони продовжують утримувати позиції у рейтингах вже кілька років поспіль», — зазначили аналітики Webpromo.
З-поміж українських у ТОП-20 застосунок «Нової пошти» зайняв сьому позицію, «Мій Київстар» — дев’яту, «Дія» — одинадцяту, мобільні банкінги «Приват24» — тринадцяту, «Повітряна тривога» — пятнадцяту, а monobank — шіснадцяту.
Аналітики повідомили, як змінювався рейтинг найпопулярніших застосунків за останні чотири роки:
- Продукти Google втратили свої позиції у рейтингах 2023 та 2024 років.
- Із першої п’ятірки лідерів 2021-2022 років залишились «Вайбер» і «Фейсбук», однак вони займають нижчі позиції у порівнянні з 2023 роком.
- «Тему» вперше потрапив до ТОП-3 у 2024 році, змістивши «Інстаграм» на кілька позицій.
- До рейтингу вперше потрапила соціальна мережа «Трендс», яка за популярністю випередила «Фейсбук».
- «Тікток» залишається найпопулярнішою соціальною мережею, а «Телеграм» — найбільш використовуваним месенджером.
- Інтерес українців дещо знизився до мобільних ігор: наразі до рейтингу потрапив лише застосунок Brawl Stars, який посів 18 місце.
- Присутність чатбота ChatGPT у рейтингу засвідчила про те, що українці активно користуються ШІ в повсякденному житті.
Динаміка україномовних запитів щодо застосунків у Google Play
Також фахівці Webpromo представили найпопулярніші пошукові запити щодо застосунків для Google Play та AppStore. Для аналізу динаміки було обрано Планувальник ключових слів Google Ads. Експерти Webpromo обрали період за січень - жовтень 2024 та січень - жовтень 2023 років.
Динаміка україномовних запитів щодо застосунків в App Storе
- Читайте також: Інтернет-трафік в Україні за рік зріс на 1,8%
Фото: Webpromo, Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.