На Сумщині спалах африканської чуми свиней
На Сумщині спалах африканської чуми свиней

На Сумщині спалах африканської чуми свиней

Через спалах африканської чуми свиней на Сумщині заб’ють понад 6 тисяч поголів’я. Спалахи інфекції виявлені у Миколаївській громаді Сумського району та в Недригайлівській громаді Роменського району. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

67-річний Анатолій Пташниченко мешкає у селі Нижнє Піщане Сумської громади та сорок років тримає свиней. Чоловік пояснює, майже півстоліття працював ветлікарем, тому знає, що ліків проти африканської чуми свиней немає.

“Прививаємо від вірусної класичної чуми свиней. Сподіваємось, що допоможе, я і людям так рекомендую. Якщо доросла тварина, щеплюється один раз, якщо я купив дорослу тварину. А цих 2 рази на рік. В якійсь межі це захищає, бо споріднені віруси і важливо приміняти”, — пояснив чоловік.

За словами начальника відділу організації протиепізоотичної роботи управління ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Володимира Панченка, 4 січня на узбіччі автодороги Недригайлів-Козельне виявили шість трупів свиней, заражених африканською чумою.

“Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було визначено те місце, де знайдені 6 трупів свійських свиней, інфікованим об’єктом. Також було визначено захисну зону — це 3 кілометри навколо цього осередку. Також було визначено зону нагляду, до неї увійшло декілька населених пунктів”, — зазначив посадовець.

Мобільні бригади обходять господарства та пояснюють людям, як реагувати на африканську чуму свиней, говорить Володимир Панченко: “У Пушкарщині поголів’я немає по факту, а в зоні нагляду наші спеціалісти обходять, якщо хворих немає, то люди поки тримають свиней, але вони зобов’язані щоденно наглядати за своїми тваринами. Якщо побачили, що тварина відмовилась від корму, на ній з’явилися плями червоні або висипи, або з’явилися виділення з очей, то негайно потрібно звернутися до ветеринарного спеціаліста”.

Спалах африканської чуми свиней стався і у Миколаївській громаді, говорить Володимир Панченко: “Великотоварне свиногосподарство, у якому тримається понад 6000 поголів’я свиней, є підозра на захворювання африканської чуми свиней. Туди виїхали наші спеціалісти, група швидкого реагування, відібрали зразки патологічного матеріалу, направили до лабораторії Держпродспоживслужби. Провели дослідження і 4 січня отримали позитивний результат захворювання на африканську чуму свиней. Це все поголів’я підлягає вилученню, безкровному умертвлінню і захороненню. Це мільйонні збитки”.

Африканська чума свиней для людини небезпеки не становить. Зазвичай свині інфікуються від диких тварин. Єдиний метод боротьби із захворюванням – умертвляти та спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу, розповів фахівець.



Перегляди: 0
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader