Справу Дубінського про незаконне переправлення родича за кордон передали до суду
Справу Дубінського про незаконне переправлення родича за кордон передали до суду

Справу Дубінського про незаконне переправлення родича за кордон передали до суду

Нардеп двічі організовував братові своєї цивільної дружини виїзд за кордон нібито як волонтеру. Це одна з кількох кримінальних справ на Дубніського.

Працівники ДБР завершили розслідування та передали до суду обвинувальний акт щодо народного депутата Олександра Дубінського та його колишнього помічника у справі про організацію незаконного переправлення іншої особи через державний кордон України. Про це повідомляють пресслужби ДБР та ОГП.

Правоохоронці не називають імені обвинувачуваного, проте на опублікованих матеріалах впізнається саме Дубінський.

Повідомляється, що депутат у змові із своїм колишнім помічником, який нині працює керівником громадської організації «Медіаоборона», у серпні 2022 року організував незаконний виїзд за кордон брата своєї цивільної дружини, який виїхав з України до Молдови автомобілем через один з пропускних пунктів.

Як підставу для перетину кордону він надав документи, внесені до системи «Шлях» — витяг з розпорядження Київської обласної військової адміністрації про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ.

Дозвіл він отримав на замовлення Вишгородської районної військової адміністрації за сприяння нардепа та афілійованої із ним громадської організації. Сам «родич» депутата після перетину кордону фактично працевлаштувався на іноземному морському судні, жодних перевезень для потреб ЗСУ не здійснював і повернувся до України наприкінці 2022 року після завершення контракту.

Під час розслідування цього факту правоохоронці з’ясували, що чоловік встиг ще й вдруге скористатися розробленою нардепом та його спільником протиправною схемою, після чого в Україну вже не повертався.

Так, у 2023 році «родич» виїхав за кордон як водій-волонтер за ідентичними документами від КОВА на підставі клопотання громадської організації. З’ясувалось, що насправді чоловік, за вказівкою депутата, мав прибути до Кишинева та чекати подальших інструкцій щодо транспортування особистого елітного авто нардепа з автостоянки аеропорту до Відня.

Чинного народного депутата та голову громадської організації обвинувачують в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Це не єдина кримінальна справа на Олександра Дубінського.

9 серпня 2023 року йому повідомили підозру у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів. Справа стосується того, що наприкінці червня 2023 року Дубінський виїхав за кордон, нібито супроводжуючи тяжкохворого батька, і перебуваючи за кордоном підписував та направляв офіційні документи до державних органів. У березні 2024-го суд визнав Дубінського винним та призначив йому штраф.

Крім того, в листопаді 2023 року Дубінському повідомили про підозру в державній зраді та створенні, керівництві й участі у злочинній організації. Правоохоронці з’ясували, що Дубінський входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (відоме як ГРУ), і «працював» на росіян під псевдонімом «Буратіно». За даними слідства, крім Дубінського до складу ворожої групи входили екснардеп Андрій Деркач, колишній прокурор Костянтин Кулик з позивним «Птичка» та інші. 

У вересні 2024-го ДБР завершило розслідування щодо Дубінського, Деркача та ще чотирьох осіб з їхньої групи. В межах цього провадження ДБР також розслідує придбання родиною Дубінського нерухомості в Іспанії за російські гроші

Олександра Дубінського затримали в листопаді 2023 року, наразі він перебуває в загальній камері Київського слідчого ізолятора.

У минулому Дубінський тривалий час працював на «1+1», був креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань телеканалу, ведучим програми «Гроші». Під його керівництвом на «1+1» виходила програма «Українські сенсації», окремі випуски якої виглядали як політичні замовлення в інтересами власника каналу Ігоря Коломойського. 

У 2019 році Дубінського обрали депутатом Верховної Ради від партії «Слуга народу», а в березні 2021 року його виключили з членів партії «Слуга народу» через порушення статуту та непокору керівним органам партії. 

США запровадили санкції проти Дубінського через втручання в американські вибори та належності до «російської мережі впливу». Після цього сайт блогера перестав працювати, а YouTube видалив канал Дубінського «за порушення правил спільноти».

Фото: Стас Юрченко, «Ґрати»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
ГБР
Источник материала
loader
loader