Український правозахисник Максим Буткевич, який у жовтні 2024 року був звільнений з російського полону, став членом експертної ради Центру громадянських свобод. Про це «Детектору медіа» повідомили у прес-службі організації, у якій Буткевич займатиметься адвокацією звільнення незаконно ув’язнених цивільних та захистом прав військовополонених до їхнього повернення додому. Також Максим зосереджуватиме свої зусилля на протидії російській пропаганді та мові ворожнечі й працюватиме над реформою міграційної політики в Україні.
«Для мене честь приєднатися до команди Центру громадянських свобод, з якою я співпрацював ще до повномасштабного вторгнення. Моє звільнення — це результат зусиль багатьох людей, яким я дуже вдячний. Це зобов’язує мене докладати зусиль для звільнення наших людей, які досі перебувають у російській неволі», — прокоментував свій новий статус Максим Буткевич.
Тема прав біженців і вимушених мігрантів, за його словами, залишається актуальною як для українців та українок за кордоном, так і для іноземних громадян, які зараз живуть в Україні. Зокрема тих, хто захищає Україну зі зброєю в руках. На думку Буткевича, в Україні потрібно розробляти міграційну політику, яка діятиме в Україні повоєнного періоду — з урахуванням як потреб українського суспільства, так і реалізації фундаментальних прав і свобод людини.
Максим Буткевич — український правозахисник, співзасновник Центру прав людини ZMINA. Понад 20 років він займається правозахисною діяльністю. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Максим спеціалізувався на допомозі біженцям, переселенцям та протидії дискримінації.
Максим Буткевич — український правозахисник і журналіст, співзасновник «Громадського радіо» та Центру прав людини Zmina.
Від весни 2014 року Максим Буткевич допомагав переселенцям, а також займався захистом біженців та протидією дискримінації. З початком повномасштабної війни пішов служити в ЗСУ.
10 липня 2023 року стало відомо, що Максим Буткевич потрапив у російський полон.
Окупаційний суд на Луганщині 10 березня 2023 року засудив Буткевича до 13 років ув’язнення. Окупанти звинуватили його та ще двох українців у «жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів». Видання «Ґрати»знайшло докази того, що Буткевич не перебував на Донбасі принаймні до 14 червня, про що свідчить його листування з колегами та близькими в той час.
Українські правозахисники, МЗС України, а також депутати ПАРЄ закликали звільнити Максима Буткевича.
Наприкінці 2023 року стало відомо, що Максим Буткевич перебуває в колонії тимчасово окупованого міста Красний Луч (Хрустальний) на Луганщині. Про це повідомив його батько Олександр Буткевич.
18 жовтня 2024 року Максима Буткевича звільнили разом з 94 українцями, які були повернуті до України в обмін на 95 російських полонених.
Фото: Центр громадянських свобод
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.